Santiago Felipe/Getty Images

Björk zapowiada płytę na lato 2022


24 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Björk powiedziała, że na ten moment kończy swój nadchodzący dziesiąty album i że prawdopodobnie ujrzy on swoją premierę już latem tego roku. Sprawdź szczegóły.

Nowa Björk już wkrótce?

W październiku 2021 roku piosenkarka z Islandii powiedziała, że follow-up do jej albumu Utopia z 2017 jest dla ludzi, którzy „z salonu w swoim domu robią klub” podczas lockdownu. Björk stwierdziła, że jej nowy album brzmi jak „mężczyzna, który po uderzaniu głową w ścianę ponownie usiadł i wypił kolejną lampkę wina, i kiedy wszyscy są w domu przed 10:00, skończywszy z tańcem i ze wszystkim”. Artystka ujawniła także, że jej nowe tracki będą oscylować wokół 80-90 bpmów, ponieważ to tempo, w którym chodzi.

Kończę nowy album już teraz i prawdopodobnie wyjdzie on już w lecie. Zawsze bardzo trudno jest mi opisać płytę, gdy jestem w trakcie jej tworzenia. Musi minąć parę miesięcy, bym mogła spojrzeć w lustro i udawać, że za tym wszystkim stała logika przez cały czas.

– powiedziała Björk w rozmowie z magazynek LA Weekly
bjork
Björk, fot. materiały prasowe

Podczas osobnej rozmowy z pismem The Mercury News piosenkarka podała, że „data wydania jej nowego krążka zależy od tempa wydawniczego w 2022”. Dodała, że jest to poza zasięgiem jej rąk, ale jeżeli ma strzelać, to stawia na lato. Jeszcze gdzie indziej artystka stwierdziła, że zmiany w stylu życia wymuszone przez pandemię „nie były aż tak znaczne” na Islandii.

Udało mi się napisać cały album bez przerw na podróże, co było wspaniałym uczuciem! Nie spędziłam tyle czasu w domu odkąd miałam 16 lat i absolutnie to uwielbiałam!

Przeczytaj także: FKA twigs – CAPRISONGS: jak bawić się muzyką, to właśnie tak? [recenzja]

Björk powiedziała, że na ten moment kończy swój nadchodzący dziesiąty album i że prawdopodobnie ujrzy on swoją premierę już latem tego roku. Sprawdź szczegóły. Nowa Björk już wkrótce? W październiku 2021 roku piosenkarka z Islandii powiedziała, że follow-up do jej albumu Utopia z 2017 jest dla ludzi, którzy „z salonu w swoim domu robią klub” […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →