fot. Live Nation

Björk zagra w Krakowie. Islandzka artystka ogłosiła stadionową trasę


30 stycznia 2023

Podziel się newsem:

Kontynuacja trasy Cornucopia arena tour rozpocznie się we wrześniu tego roku w Lizbonie w Portugalii i obejmie 13 koncertów. Björk zawita też do Polski.

Widowiskowa Björk powraca

Po wydaniu swojej przedostatniej w karierze płyty, Utopia w 2017, Björk zaprezentowała widowiskową serię koncertów o nazwie Cornucopia. Cyfrowe wizualizacje, niesamowita scenografia, wielki zespół i innowacyjna, przestrzenna konstrukcja sceny, która wpływała też na odbiór akustyczny całego show – ci, którzy widzieli Björk w tym wydaniu, nie mogli się nachwalić. Według magazynu „Rolling Stone”, koncerty te dawały zupełnie nowatorskie połączenie obrazu i dźwięku.

Nowa trasa

Nowa trasa, która rozpocznie się jesienią 2023 roku będzie kontynuacją tej wizji sprzed kilku lat, a właściwie jej rozszerzeniem. Tym bardziej, że w międzyczasie, tj. we wrześniu ubiegłego roku, Björk wydała 10. w karierze płytę Fossora. Tak wiec nowa trasa Cornucopia będzie połączenie dotychczasowej twórczości muzycznej artystki z utworami z jej najnowszego, nominowanego do nagrody Grammy albumu.

Koncert w Krakowie

Trasa rozpocznie się 1 września 2023 roku w Portugalii. Następnie Björk odwiedzi m.in. Hiszpanię, Francję, Włochy, Czechy, Niemcy, a 18 listopada Polskę. Koncert odbędzie się na TAURON Arena Krakow. Więcej informacji o koncertach można znaleźć na stronie trasy – www.bjorktour.com. Poniżej pełna rozpiska opublikowana dziś przez artystkę:

Czytaj też: Greta Thunberg i Björk opowiadają o zmianie klimatu i polityce we wspólnym wywiadzie

Kontynuacja trasy Cornucopia arena tour rozpocznie się we wrześniu tego roku w Lizbonie w Portugalii i obejmie 13 koncertów. Björk zawita też do Polski. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 jest […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →