fot. Żabka

Bezobsługowe Żabki czynne 24/7? To już się dzieje


17 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Żabki totalnie wtopiły się w tło miejskiego krajobrazu, gdzie nie spojrzeć, tam na dosłownie każdym rogu znajdzie się sklep z charakterystycznym logo. Dotyczy to dużych metropolii, ale i również mniejszych, gdzie też mnożą się franczyzobiorcy. W Poznaniu właśnie stanęła pierwsza bezobsługowa Żabka czynna 24/7. Czy to jest nasza przyszłość?

Zmiany w handlu – kolejny etap rewolucji?

Mieszkając w dużym mieście wiem, jak taki sklep na podorędziu ratuje skórę. Niedziela niehandlowa, a akurat łapie chandra na czekoladę? Żaden problem. Brak pieczywa? Nie ma sprawy. Godzina 22.55 a tu nagle zapowiadają się znajomi i wypada zorganizować coś do picia i jakieś przekąski? Wszystko pod kontrolą, nie trzeba wcale lecieć do całodobowego oddalonego o hoho i jeszcze trochę. Żabka, bardzo dobrze, że jest. I to literalnie, zawsze blisko, bo często okazuje się, że jeden punkt od drugiego dzieli może 100-200 metrów. Wygodne? Bardzo.

Przeczytaj: Less waste w centrum Warszawy. Jak wygląda prowadzenie eko-farmy w stolicy?

Sieć sklepów idzie o krok dalej w celu ułatwienia konsumentom robienia zakupów. Właśnie otworzył się pierwszy, całkowicie bezobsługowy sklep, sygnowany znakiem sympatycznego płaza. W Żappka Store nie będzie sprzedawców – zamiast nich będzie system kamer, który za pomocą najnowszych technologii umożliwi bezpieczne i prędkie zakupy bez obsługi.

żabka bezobsługowa 24/7 poznań
fot. Żabka

Żappka Store – nowy format, nowa jakość?

W bezobsługowej Żabce nie ma ekspedientów, a zakupy robi się za pomocą aplikacji. Punkty Żappka Store będą otwarte przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Pierwszy stanął na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w stolicy Wielkopolski.

Żappka Store to połączenie światów offline oraz online, budujące nowe doświadczenie zakupowe dla klientów, którzy nawet w kilka sekund mogą zrobić szybkie zakupy, wybierając produkt i po prostu wyjść bez konieczności dokonywania płatności na miejscu. Nie muszą zastanawiać się nad tym, czy mają gotówkę lub kartę płatniczą, czy będą stać w kolejce albo gdzie zrobią zakupy, bo jest 5 rano. To nowa wartość na rynku i uzupełnienie naszej dotychczasowej oferty

– powiedział Tomasz Blicharski, dyrektor zarządzający Żabka Future
żabka bezobsługowa 24/7 poznań
fot. Żabka

Jak będą wyglądać zakupy

Bezobsługowe punkty mają być zlokalizowane w miejscach, gdzie nie da się otworzyć standardowego sklepu. Żappka Store wykorzystują rozwiązania oparte na najnowszych technologiach – między innymi zaawansowanymi modelami przetwarzania obrazu przy wykorzystaniu algorytmów sztucznej inteligencji oraz inteligentnych rozwiązań do sterowania bezpieczeństwem, zasilaniem oraz dostępnością sklepu.

Aby dokonać zakupów w tego typu sklepie Żabka, należy posiadać smartfon oraz aplikację żappka, która umożliwi nam wejście do sklepu. Z jej poziomu można aktywować opcję Żappka Pay. Później, aplikacja generuje jednorazowy kod QR przypisany do konkretnego, wybranego przez nas punktu i umożliwia otworzenie drzwi.

A kiedy już znajdziemy się w środku, możemy zaczynać zakupy. Jak w każdym innym sklepie wybieramy po prostu produkty z półek, lecz nie ma już żadnej potrzeby, by podchodzić z nimi do kasy.  Aplikacja samodzielnie i automatycznie podliczy koszt towarów i obciąży nim kartę przypisaną do Żappka Pay. Jest to możliwe dzięki wprowadzonemu systemowi kamer oraz sztucznej inteligencji. Warto dodać, że ów system nie identyfikuje klientów, nie rozpoznaje twarzy i nie zapamiętuje obrazu. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

żabka bezobsługowa 24/7 poznań
fot. Żabka

Żabki totalnie wtopiły się w tło miejskiego krajobrazu, gdzie nie spojrzeć, tam na dosłownie każdym rogu znajdzie się sklep z charakterystycznym logo. Dotyczy to dużych metropolii, ale i również mniejszych, gdzie też mnożą się franczyzobiorcy. W Poznaniu właśnie stanęła pierwsza bezobsługowa Żabka czynna 24/7. Czy to jest nasza przyszłość? Zmiany w handlu – kolejny etap […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Bilety na letnie wydarzenia elektroniczne

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →