fot. Monika Chrustek

Solo czy w grupie? Zaskakujące wyniki preferencji koncertowych mieszkańców USA


26 lipca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Według badań przeprowadzonych przez platformę Bandsintown 80% uczestników koncertów lubi chodzić na nie w pojedynkę. Sprawdź szczegóły.

Badania Bandsintown zaskakują

Platforma Bandsintown przeprowadziła badania dotyczące samotnego uczęszczania na koncerty. Aż 80% respondentów odpowiedziało, że chodzenie na występy w pojedynkę jest przyjemne. Badanie dotyczące bywalców koncertów w pojedynkę zostało przeprowadzone na podstawie danych zebranych od 1 106 fanów muzyki. Wykazało ono również, że 34% respondentów planuje wybrać się samemu na koncert w ciągu najbliższych 12 miesięcy. O wnioskach płynących z wyników w wywiadzie dla NME opowiedział współzałożyciel platformy Bandsintown, Fabrice Sergent:

Pójście na koncert solo to najwyższy poziom fandomu. Fani kochają artystę tak bardzo, że czują się świetnie, idąc “na własną rękę”. Słuchacze uczestniczą w wydarzeniach na żywo ze względu na doświadczenie społeczne, muzykę, artystę lub mieszankę tych czynników. Według badania artyści rockowi przyciągają najwyższy poziom fanów chętnych do pójścia w pojedynkę – 33 procent z nich twierdzi, że poszłoby na koncert w pojedynkę.

Zobacz: Artystki i maskulinizacja branży. Badania wykazują, że 98% z nich doświadcza lęku przed koncertami

koncert Karaś Rogucki w Poznaniu
fot. Maciej Chomik / Freshmag!

Pandemia nas zmieniła

Badanie Bandsintown wykazało również wzrost liczby osób chodzących samotnie na koncerty w porównaniu do okresu sprzed pandemii. Prawie 70% respondentów uznało, że byli na koncercie w pojedynkę w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a 80% pytanych przyznało, że mając do wyboru pójście samotnie lub niepójście w ogóle, wybraliby samotne uczestnictwo w koncercie. Sargent podsumował to w następujący sposób:

Bycie fanem to bycie żywym fanem, kropka. Fani potrzebowali ponownie “być” ze swoimi ulubionymi artystami niezależnie od doświadczeń społecznych, tak jakby chodzenie na koncerty było najlepszym dowodem na to, że pandemia dobiega końca.

Według badań przeprowadzonych przez platformę Bandsintown 80% uczestników koncertów lubi chodzić na nie w pojedynkę. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Badania Bandsintown zaskakują Platforma Bandsintown przeprowadziła badania […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →