fot. aromajoin.com

Jak pachnie świat w filmach i grach? Japońskie urządzenie może zrewolucjonizować rozrywkę


09 stycznia 2023

Podziel się newsem:

Japońska firma Aromajoin zaprezentowała podczas targów CES 2023 urządzenie Aroma Shooter. Ma ono umożliwić „powąchanie” filmów i gier.

Zapach popkultury

Na zakończonych w niedzielę w Los Angeles targach CES 2023 japońska firma Aromajoin zaprezentowała zdumiewający wynalazek. Ich urządzenie o nazwie Aroma Shooter umożliwia poczucie tego, co widzimy na ekranie w grach i filmach. Zdaniem twórców może on „zdigitalizować aromaty i stworzyć nowy kanał komunikacyjny na tej samej zasadzie, co tekst, obrazy i dźwięk”.

A jak to działa w praktyce? Cóż, zgodnie ze swoją nazwą, Aroma Shooter… strzela zapachami. Na ten moment urządzenie można „uzbroić” w ponad 100 zapachów. Pośród obsługiwanych przez urządzenie produkcji znalazło się m.in. netfliksowe Cyberpunk: Edgerunners. Jeśli jesteście ciekawi jak pachnie to anime, to ponoć stosowanymi w nim zapachami są dym, karmel, kawa i goździki. Pojawia się jednak haczyk: Aroma Shooter w pakiecie z sześcioma wkładami aromatycznymi kosztuje aż 998 dolarów. Każdy kolejny wkład to dodatkowy koszt 54 dolarów. Firma Aromajoin otworzyła zbiórkę crowdfundingową mającą na celu umożliwienie poszerzenia oferty produkcji, które obsługuje urządzenie.

Aromajoin zrewolucjonizuje odbieranie filmów i gier? Ich urządzenie pozwoli sprawdzić jak pachną wasze ulubione produkcje
kadr z anime „Cyberpunk: Edgerunners”

Film z oficjalnej prezentacji Aroma Shootera

Rewolucje w świecie gamingu

Innym, dużo bliższym w kwestii globalnego wdrożenia rozwiązaniem ze świata gamingu jest stworzony przez Sony Project Leonardo. Jest to specyficzny rodzaj kontrolera do PlayStation, skonstruowany z myślą o osobach niepełnosprawnych, którym trudność sprawia m.in. trzymanie pada w dłoniach przez dłuższy czas, czy wciskanie w szybkim tempie kombinacji małych klawiszy. Sony już wcześniej zadbało o potrzeby jak najszerszego grona graczy, rozszerzając standardowe podejście do poziomów trudności. Wszystko poprzez umożliwienie ułatwienia lub utrudnienia konkretnych aspektów rozgrywki. Jednakże Project Leonardo, jeśli zostanie wprowadzony do masowej sprzedaży, może stać się prawdziwą rewolucją.

Japońska firma Aromajoin zaprezentowała podczas targów CES 2023 urządzenie Aroma Shooter. Ma ono umożliwić „powąchanie” filmów i gier. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Zapach […]

Tutaj kupisz swój bilet na koncert lub festiwal!

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →