wiki commons

Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologiczne z rekomendacją dotyczącą social mediów

Obserwuj nas na instagramie:

Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologiczne (APA) sugeruje, że nastolatki powinny być dokładnie przeszkolone przed wejściem w świat social mediów.

Prezydentka APA: „Media społecznościowe nie są z natury złe, ani dobre”

Na portalu amerykańskiej telewizji „CNN”, pojawiła się rozmowa z prezeską Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego (APA), dr Themą Bryant. Wypowiedziała się ona na temat funkcjonowania młodzieży w mediach społecznościowych. Obecne zalecenia APA wskazują na szkolenia:

Media społecznościowe nie są z natury szkodliwe, ani korzystne dla naszej młodzieży. Tak, jak wymagamy od młodych ludzi przeszkolenia w celu uzyskania prawa jazdy, nasza młodzież potrzebuje szkolenia w zakresie bezpiecznego i zdrowego korzystania z mediów społecznościowych.

– powiedziała Thema Bryant w wywiadzie dla „CNN”.

APA wydała 10 zaleceń mających służyć jako wskazówki dla rodziców i wychowawców, ale też samych nastolatków. Znajduje się tam m.in. kontrola częstotliwości korzystania względem wieku i rozwoju dziecka. Ponadto zalecane jest ograniczenie treści dotyczących samobójstw, samookaleczeń, dyskryminacji, nienawiści, czy skupionych przede wszystkim na urodzie. Pierwszą rekomendacją jest przede wszystkim to, by dobrze znać swoje dziecko.

Jak ważne są dla ciebie gry?

Badania dotyczące wirtualnego życia dzieci i nastolatków prowadzi się także w Polsce. PURR Media oraz inicjatywa Polish Gamers Observatory stworzyli pierwsze w Polsce badanie na temat konsumpcji gier wideo przez dzieci w wieku 9-15 lat zatytułowane Polish Gamers KIDS. Badanie składa się z 7 rozdziałów i porusza między innymi takie aspekty jak ogólne informacje o graczach w wieku 9-15, popularność poszczególnych platform, streamingów gier, kwestie finansowe, ale także wpływ na relacje rodzinne. Pełen raport znajdziecie tutaj. Przytaczając jednak główny wniosek badania, pośród wszystkich respondentów aż 81% deklaruje, że gry są dla nich ważne. Gry wideo są szczególnie istotne dla chłopców – 88% ankietowanych deklaruje, że są one w jakimś stopniu ważne (wśród dziewcząt odpowiedź tę wybrało 72% ankietowanych).

Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologiczne (APA) sugeruje, że nastolatki powinny być dokładnie przeszkolone przed wejściem w świat social mediów. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! Prezydentka APA: „Media społecznościowe nie […]

apa

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →