Zespół Massive Attack zniknął z Facebooka! Wszystko przez aferę z Cambridge Analytica.


22 marca 2018

Obserwuj nas na instagramie:

Usunięcie konta to protest przeciwko naruszeniom serwisu Marka Zuckerberga.

To bardzo zdecydowany krok, który zespół Massive Attack podjął po pojawieniu się w mediach doniesień o naruszeniu prywatności użytkowników Faceboook’a. Kilka dni temu New York Times opublikował artykuł o tym, że podczas ostatniej kampanii prezydenckiej USA sztab Donalda Trumpa wykorzystywał prywatne informacje od 50 milionów zupełnie tego nieświadomych użytkowników portalu Marka Zuckerberga. Reakcja zespołu Massive Attack była natychmiastowa – brytyjska grupa po doniesieniach o aferze związanej z firmą Cambridge Analytica zlikwidowała konto na Facebooku, zapraszając fanów do częstszego odwiedzania ich strony internetowej. “W świetle tego, że Facebook nadal nie szanuje Waszej prywatności, nie jest transparenty i unika odpowiedzialności – Massive Attack tymczasowo znika z FB. Mamy szczerą nadzieję, że szybko to się zmieni…” – tak swoją decyzję zespół uzasadnił na Twitterze.  

Pod wpisem znalazło się mnóstwo komentarzy z poparciem decyzji od fanów, którzy sami już dawno wypisali się z Facebooka. To co, przenosimy się hurtem na Twittera? ;)

Usunięcie konta to protest przeciwko naruszeniom serwisu Marka Zuckerberga. To bardzo zdecydowany krok, który zespół Massive Attack podjął po pojawieniu się w mediach doniesień o naruszeniu prywatności użytkowników Faceboook’a. Kilka dni temu New York Times opublikował artykuł o tym, że podczas ostatniej kampanii prezydenckiej USA sztab Donalda Trumpa wykorzystywał prywatne informacje od 50 milionów zupełnie […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →