Zespół Enej w listopadzie zagra w Jarocinie


04 września 2019

Obserwuj nas na instagramie:

Enej to polski zespół muzyczny, reprezentujący szeroko rozumianą muzykę folkową z dodatkiem wielu innych gatunków. 11 listopada będzie można zobaczyć ich na żywo podczas koncertu w Jarocinie. Sprawdźcie szczegóły.

Zespół Enej został założony w 2002 roku w Olsztynie. Nazwa grupy wywodzi się od imienia głównego bohatera Eneidy Iwana Kotlarewskiego (będącej pierwszym dziełem napisanym w literackim języku ukraińskim) – Eneja, czyli wesołego kozaka podróżującego po świecie.

Swój wielokulturowy i eklektyczny charakter zespół zawdzięcza niezwykle zróżnicowanej grupie muzyków, którzy go tworzą, pochodzą oni bowiem z przeróżnych środowisk muzycznych, od jazzu, czy klasyki po muzykę stricte etniczną.

Ich kariera nabrała rozpędu w roku 2010, gdy zespół wziął udział w eliminacjach do Przystanku Woodstock i przebojem wdarł się na dużą scenę. Niespełna rok później, w maju 2011 roku Enej wygrał pierwszą polską edycję programu Must be the Music, z dnia na dzień stając się marką rozpoznawalną w całym kraju.

Na swoim koncie zespół ma cztery płyty studyjne – Ulice (2008), Folkorabel (2010), Folkhorod (2012) i Paparanoja (2015). Na przyszły rok planują wydanie kolejnego albumu. Jest już pierwszy singiel – Będę żył jak chcę.

Enej – Będę żył jak chcę

Enej w Jarocinie – bilety

Najbliższa okazja, żeby zobaczyć zespół na żywo, będzie miała miejsce 11 listopada, kiedy to muzycy zagrają w Jarocinie. Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie Biletomat.pl.

Enej to polski zespół muzyczny, reprezentujący szeroko rozumianą muzykę folkową z dodatkiem wielu innych gatunków. 11 listopada będzie można zobaczyć ich na żywo podczas koncertu w Jarocinie. Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →