Xiu Xiu ponownie w Polsce. Mamy bilety

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Po odwołaniu części trasy wiosennej, która obejmowała także Warszawę, Xiu Xiu jesienią powróci do stolicy na koncert w ramach Distorted Festival. 

Xiu Xiu – historia zespołu

Założony w 2002 zespół Xiu Xiu stał się wehikułem dla bezkompromisowej i niekomfortowo osobistej muzyki rezydującego w Los Angeles multi-intrumentalisty Jamiego Stewarta oraz świty jego współpracowników, zarówno studyjnych, jak i scenicznych.

Przez ten czas Xiu Xiu zdobyło pokaźne grono wtajemniczonych fanów na całym świecie, dla których ta nazwa to nie muzyka, a styl życia. Mroczny, momentami wręcz ekstremalny wizerunek zespołu oraz oryginalne podejście do konstruowania utworów (znajdziemy tu choćby post-punk, avant-pop, elektronikę czy noise) sprawił, że zespół stał się rozpoznawalny na całym świecie. Jednocześnie jednak, cały czas trzymając się konsekwentnie na uboczu i podążając własną ścieżką.

Xiu Xiu – płyta Girl with Basket of Fruit

3 lutego 2019 roku ukazał się najnowszy album zespołuGirl with Basket of Fruit.  Nowe wydawnictwo to powrót do bardziej brutalnych brzmień w porównaniu do poprzednika, czyli Forget z 2017 roku.

xiu xiu nowa płyta girl with basket of fruit

Płyta przepełniona jest napięciem, smutkiem i gniewem – uczuciami, które przeniknęły na stałe w życie mas w ostatnim czasie. Na płycie pojawiają się goście: Eugene Robinson (Oxbow), Devin Hoff oraz haitańscy perkusiści Emmanuel Obi i Ayo Okafor.

Xiu Xiu w Polsce – bilety

Zespół zaprezentuje nowy materiał na jedynym koncercie w Polsce. Xiu Xiu zagrają 30 października w warszawskim Pogłosie, w ramach Distorted Festival. Bilety w cenie 49 PLN są dostępne w sprzedaży na stronie Biletomat.pl.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilety

Jak kupić bilet? Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.