Materiały prasowe ASUS

Wystartowała kolejna edycja projektu #CreateAsUs


24 października 2022

Podziel się newsem:

19 października wystartowała kolejna, 16. edycja konkursu #CreateAsUs, zainicjonowanego ponad 5 lat temu przez markę ASUS.

Przecięcie sztuki i technologii

Konkurs #CreateAsUs od początku był wyjątkowym wydarzeniem. Tworzą go bowiem najciekawsi rysownicy, ilustratorzy oraz artyści w Polsce. Każda kolejna edycja skupia się na innym aspekcie, wciąż szukając świeżego spojrzenia na innowacyjne połączenie sztuki i technologii. W 16. edycji firma ASUS postanowiła przenieść się w czasie i zastanowić się, jak wiele zmian zaszło w życiu ludzi i procesie twórczym oraz jak do tego przyczyniła się technologia. Uczestnicy konkursu mogą zmierzyć się z dwoma kategoriami: (R)EWOLUCJA TECHNOLOGICZNA, w której wrócą do starych projektów i stworzą je na nowo oraz (R)EWOLUCJA ŻYCIA, w której pokażą rewolucję technologiczną, która zaszła w życiu każdego człowieka. Dwóch głównych zwycięzców otrzyma laptopy ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED oraz ASUS Vivobook Pro 15 Duo OLED.

Autor: Renata Krawczyk (https://www.instagram.com/rena.illustration/); Kategoria konkursu: (R)ewolucja Technologiczna
Autor: Renata Krawczyk (https://www.instagram.com/rena.illustration/); Kategoria konkursu: (R)ewolucja Technologiczna

#CreateAsUs, czyli wiele wymiarów rewolucji

Celem konkursu jest znalezienie osób, których projekty oddadzą naturę zmiany oraz w ciekawy sposób ukażą wpływ technologii na nasze życie w klimacie #CreateAsUs. 16. edycja konkursu pod hasłem MY (R)EVOLUTION to szansa i przestrzeń na zobrazowanie zmian zachodzących w życiu oraz w procesie twórczym. Także #CreateAsUs przechodzi prawdziwą rewolucję, jednym z elementów jest zupełnie nowa strona www, oddająca ducha konkursu. Ponadto w listopadzie pojawi się podcast, który przygotowano wspólnie ze Strefą Psyche Uniwersytetu SWPS, natomiast w grudniu na kultowych Targach Plakatu zostaną zaprezentowane zwycięskie prace tej edycji projektu.

Autor: Sebastian Najdek (https://www.instagram.com/getxxlost/); Kategoria konkursu: (R)ewolucja Życia
Autor: Sebastian Najdek (https://www.instagram.com/getxxlost/); Kategoria konkursu: (R)ewolucja Życia

Przestrzeń inspirującego dialogu

CreateAsUs to nie tylko konkurs – to także platforma stworzona przez ASUS, która ma łączyć, pozwalać na eksperymentowanie oraz poznawanie wielu wymiarów działalności na styku różnych spojrzeń. Mnogość warsztatów, spotkania z licznymi ambasadorami, wsparcie mentorskie i technologiczne to działania, które towarzyszą w każdej kolejnej edycji konkursu. W gronie ambasadorów znajdują się:

  • Mateusz Machalski – zajmuje się na co dzień projektowaniem identyfikacji wizualnych oraz krojów pisma. Mateusz jest autorem m.in. identyfikacji wizualnej Nagrody Solidarności im. Lecha Wałęsy.
  • Renata Krawczyk – ilustratorka i projektantka graficzna. Tworzy drobiazgowe ilustracje z pogranicza bajki i realizmu magicznego. Inspiracje czerpie z natury i otaczającej rzeczywistości.
  • Łukasz „CzugA” Maczuga – customer i cyfrowy artysta zajmujący się grafiką od ponad 16 lat. Na co dzień personalizuje buty, ciuchy, myszki, klawiatury, fotele gamingowe, komputery… Prowadzi także kanały na YouTube i TikTok pokazując cały proces twórczy. Eksperymentuje z różnymi przedmiotami, aby nadać im nowy wygląd.
  • Sebastian Najdek – ilustrator-samouk, stacjonujący w Poznaniu. W jego twórczości można wyłapać sporo wpływów japońskich, inspiracji grami retro i przede wszystkim dużo piesków. W przeszłości miał przyjemność współpracować z klientami takimi jak Dr. Martens, PUMA, RELAB czy portal RatujemyZwierzaki.pl
  • Aleksandra Dobrzyńska – ilustratorka i graficzka znana w mediach społecznościowych jako Aleksandriusz. Absolwentka grafiki na UAPie. Pracowała dla marek takich jak Puma, Facebook, Parfois czy Monzo. W swoich pracach szczególną uwagę poświęca kolorom i ich połączeniom, nieprzerwanie poszukując nowych relacji.
  • Natalia Kubica – graficzka i ilustratorka, pochodzącą z Beskidów a tworzącą na śląsku. Realizuje zlecenia dla klientów z Polski i zagranicy, głównie dla branży komercyjnej, ale nie tylko. Jest uzależniona od kolorów i detalu, a jej projekty i ilustracje są pełne ich eksplozji. Uwielbia rysować i tworzyć nowe światy oraz własnych bohaterów ilustracji, które można zobaczyć na jej Instagramie.
  • Alicja Zakrzewska – absolwentka grafiki na Uniwersytecie SWPS. Mieszka i tworzy we Wrocławiu. Specjalizuje się w modyfikacjach graficznych, identyfikacjach wizualnych, oprawach graficznych dla branży muzycznej i wydarzeń kulturalnych oraz projektowaniem wzorów wykorzystywanych w tekstyliach.

Warto również podkreślić, że Ambasadorzy często sami byli laureatami #CreateAsUs, dlatego mogą lepiej zrozumieć uczestników i pokazać im, że konkurs często otwiera drzwi do naprawdę dużej kariery.

Autor: Aleksandra Dobrzyńska (https://www.instagram.com/aleksandriusz/); Kategoria konkursu: (R)ewolucja Życia
Autor: Aleksandra Dobrzyńska (https://www.instagram.com/aleksandriusz/); Kategoria konkursu: (R)ewolucja Życia

Poznajcie jury!

Prace zgłoszone w ramach 16. edycji konkursu #CreateAsUs oceniać będą osoby od lat zawodowo związane z projektowaniem, nowymi technologiami, designem oraz szeroko rozumianą komunikacją wizualną, które współpracują z największymi polskimi oraz światowymi brandami.

  • Adam Żelazko – Brand Development Manager w ASUS Polska. Ukończył WSISiZ na kierunkach informatyki [komputerowe wspomaganie grafiki] oraz zarządzania. Mimo ogromnego uczucia, jakim od zawsze darzy pracę z 3D Studio, karierę grafika zamienił w zdobywanie szczytów komunikacji marketingowej. Adam to także współtwórca projektu #CreateAsUs, fan nowych technologii oraz fotografii.
  • Mateusz Machalski – zajmuje się na co dzień projektowaniem identyfikacji wizualnych oraz krojów pisma. Jest autorem m.in. identyfikacji wizualnej Nagrody Solidarności im. Lecha Wałęsy.
  • Mateusz Antczak – badacz i projektant komunikacji, najczęściej kojarzony z projektowaniem znaków i systemów identyfikacji wizualnej. Magister kierunku Komunikacja Wizerunkowa na Uniwersytecie Wrocławskim, od lat związany z Katedrą Grafiki Uniwersytetu SWPS. W swej pracy koncentruje się na dostarczaniu funkcjonalnych, badawczo uzasadnionych rozwiązań. Regularnie podkreśla istotę każdego z etapów procesu projektowego. Bycie projektantem utożsamia z odpowiedzialnością, a misję dydaktyczną realizuje nie tylko w przestrzeni uczelnianej.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20.11.2022 o godz. 23:59. Wszystkie prace zostaną przedstawione jurorom, którzy podczas obrad wyłonią zwycięskie projekty 16. edycji konkursu #CreateAsUs. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie.

19 października wystartowała kolejna, 16. edycja konkursu #CreateAsUs, zainicjonowanego ponad 5 lat temu przez markę ASUS. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Przecięcie sztuki i […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →