Wybrano najlepsze polskie okładki płytowe ubiegłego roku. Konkurs Cover awArts 2017 rozstrzygnięty!


24 stycznia 2018

Obserwuj nas na instagramie:

Spośród krążków wydanych w ostatnim roku wybrano 30, które zachwycają oprawą wizualną. Kto był najlepszy?

Dobrze wydany album może być prawdziwym dziełem sztuki. W ramach konkursu Cover AwArts 2017 grupa dziennikarzy, grafików, fotografów i artystów wybrała te najlepiej zaprojektowane. W 5. edycji konkursu wzięto pod uwagę nie tylko okładki płyt, ale też to, co znalazło się w środku.

Wyróżniono 30 wydawnictw, a na czele zestawienia pojawił się po raz kolejny Taco Hemingway – tym razem z nagrodą za krążek Szprycer.

Każdy dał tu z siebie wszystko: Sonia Szóstak stworzyła jak zwykle bezbłędne fotografie, Piotr Dudek zmalował z nich kawał sztuki, Mateusz Machalski nakreślił finezyjną typografią, a Łukasz Partyka złożył w spójną całość, którą możesz sobie nawet, słuchaczu, przyczepić do lodówki. Cudo!

Tak swoją decyzję uzasadniło jury. Na drugim miejscu pojawiła się płyta Nowy Kolor Otsochodzi, której oprawą graficzną zajęli się Dawid Błażewicz i Piotr Pytel.

Ostatnie miejsce na podium zajęła z kolei Kawalerka Bitaminy, którą zaprojektowali Mateusz Dopieralski i Hypnotype.

A całe zestawienie 30 najlepszych polskich okładek płytowych znajdziecie na portalu Decybele Dizajnu, który jest jednym z organizatorów konkursu.

Spośród krążków wydanych w ostatnim roku wybrano 30, które zachwycają oprawą wizualną. Kto był najlepszy? Dobrze wydany album może być prawdziwym dziełem sztuki. W ramach konkursu Cover AwArts 2017 grupa dziennikarzy, grafików, fotografów i artystów wybrała te najlepiej zaprojektowane. W 5. edycji konkursu wzięto pod uwagę nie tylko okładki płyt, ale też to, co znalazło się […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →