W Poznaniu rusza największy w Polsce festiwal filmów animowanych. Animator 2018 startuje 6 lipca.


05 lipca 2018

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Lubisz ruszające się obrazki? To ruszaj do Poznania na Animatora!

Przez cały festiwalowy tydzień w Poznaniu zostanie pokazanych ponad 300 animacji z całego świata. 6 lipca w stolicy Wielkopolski rusza Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR 2018 – największa tego typu impreza w Polsce.

Animator to okazja, by w miłych okolicznościach obejrzeć filmy, których raczej nie znajdziecie w repertuarach kin, nawet tych bardziej niszowych. Pokazy odbywać się będą w całym mieście – nie tylko w najfajniejszych poznańskich kinach studyjnych, ale też w plenerze na Masztalarskiej, a nawet… na poznańskich osiedlach!

Poza filmami konkursowymi na Animatorze będzie można też obejrzeć produkcje wytwórni Aardman Animations, z której wyszły mi. in. popularne filmy z Wallacem i Gromitem czy Barankiem Shaunem, animacje dla dzieci (oraz te TYLKO dla dorosłych),  prace studentów polskich uczelni artystycznych, a także wziąć udział w warsztatach ze specami od animacji i efektów specjalnych.

A wieczorami planowana jest „integracja” w klubie festiwalowym, gdzie odbywać się będą koncerty i darmowe projekcje.

Tegoroczny Animator odbędzie się w dniach 6-12 lipca w Poznaniu. Szczegółowy program imprezy znajdziecie KLIKAJĄC TUTAJ. :)

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: