W Afryce ma powstać współczesna Arka Noego. Pomieści wszystkie gatunki zwierząt


23 listopada 2020

Podziel się newsem:

Futurystyczna Arka Noego ma powstać w Republice Południowej Afryki i zajmować ponad 100 kilometrów kwadratowych powierzchni. Czy jest to możliwe do zrealizowania?

Reklama

Arka Noego w RPA ma ochronić gatunki przed wyginięciem

Współczesna Arka Noego według projektu ma powstać na terenie prowincji KwaZulu w RPA i zajmować powierzchnię ponad 100 kilometrów kwardaratowych (można go porównać z wielkością Paryża). Według pomysłodawców, miałyby się tam pomieścić wszystkie gatunki zwierząt, co pozwoliłoby im na przetrwanie i reprodukcję.

Na terenie obiektu ma znaleźć się park narodowy, największe akwarium na świecie oraz geodomy ze sztucznymi środowiskami replikującymi warunki z różnych stref klimatycznych. Twórcy projektu tak tłumaczą swój pomysł:

Królestwo zwierząt znajduje się w punkcie kryzysowym. Zmiana klimatu, nadmierny rozwój, rolnictwo, plastik w oceanach, polowania na „grubego zwierza” i kłusownictwo, wypędzają tysiące gatunków z ich środowiska. Jesteśmy odpowiedzialni za ochronę świata przyrody także wobec przyszłego pokolenia. Inaczej nasze dzieci będą musiały walczyć z przerażającymi konsekwencjami zmian klimatycznych, aby przetrwać.

Według wstępnych prognoz, tak wielka inwestycja kosztowałaby ponad 5 miliardów funtów. Pomysłodawcy zachęcają do pomocy osoby fizyczne, firmy i przedsiębiorców. Pod tym linkiem znajdziecie zbiórkę środków na realizację współczesnej Arki Noego.

Poniżej możecie zobaczyć, jak miałby wyglądać ten park.

współczesna Arka Noego
współczesna Arka Noego
współczesna Arka Noego
współczesna Arka Noego

Serial o powstawaniu Arki Noego w RPA

Przygotowanie do realizacji projektu pokazane zostanie w 12-odcinkowym serialu dokumentalnym. Zobaczymy tam m.in. wizytę ekipy Noah’s Ark u przywódcy plemienia Zulu, który wyraził zgodę na budowę parku. Dokument ma być emitowany już w styczniu 2021 roku.

Futurystyczna Arka Noego ma powstać w Republice Południowej Afryki i zajmować ponad 100 kilometrów kwadratowych powierzchni. Czy jest to możliwe do zrealizowania? Arka Noego w RPA ma ochronić gatunki przed wyginięciem Współczesna Arka Noego według projektu ma powstać na terenie prowincji KwaZulu w RPA i zajmować powierzchnię ponad 100 kilometrów kwardaratowych (można go porównać z […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.