UNESCO wybrało po raz pierwszy Światową Stolicę Architektury!


12 lutego 2019

Obserwuj nas na instagramie:

UNESCO, organizacja Narodów Zjednoczonych, która zajmuje się międzynarodową współpracą w dziedzinie kultury i nauki, nadała po raz pierwszy taki tytuł.

Światowa Stolica Architektury to nowa inicjatywa UNESCO ustanowiona przez Międzynarodową Unię Architektów (UIA) – pozarządową agencję reprezentującą światowych architektów. Światową Stolicą Architektury na 2020 rok będzie Brazylijskie miasto Rio de Janeiro!

Asystent generalny UNESCO ds. Kultury Ernesto Ottone wypowiedział się na ten temat:

Celem jest stworzenie nowych synergii między kulturą i architekturą w coraz bardziej zurbanizowanym świecie, w którym miasta są ośrodkami idei, handlu, kultury, nauki i rozwoju społecznego w szczególności. Naszą ambicją jest zapewnienie, by te miasta były również postrzegane jako otwarte i twórcze przestrzenie wymiany, wynalazków i innowacji.

W ramach inauguracyjnej edycji UNESCO i UIA będą współpracować z instytucjami, architektami i urbanistami z Rio, decydentami, artystami i pisarzami, aby organizować wydarzenia służące wymianie pomysłów. Światowa Stolica Architektury będzie przydzielana co trzy lata, aby zbiegać się z wydarzeniem Światowego Kongresu UIA, które będzie również gospodarzem wybranego miasta, a każde forum będzie tematyczne.

UNESCO, organizacja Narodów Zjednoczonych, która zajmuje się międzynarodową współpracą w dziedzinie kultury i nauki, nadała po raz pierwszy taki tytuł. Światowa Stolica Architektury to nowa inicjatywa UNESCO ustanowiona przez Międzynarodową Unię Architektów (UIA) – pozarządową agencję reprezentującą światowych architektów. Światową Stolicą Architektury na 2020 rok będzie Brazylijskie miasto Rio de Janeiro! Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →