fot. Tidal

TIDAL RISING już w Polsce! Znamy pierwszych artystów, którzy wezmą udział w projekcie


27 października 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Wśród pierwszych wyróżnionych artystów znaleźli się: Dominika Płonka, Basia Siciarek i Helena Pyłka, czyli duet pod nazwą Afekty, Kajetan Wolas oraz Asster.

Skoncentrować się na karierze

Czym jest TIDAL RISING? Jak twierdzi globalna platforma muzyczna to nowe rozwiązanie,
które ma ułatwić artystom skoncentrowanie się wyłącznie na swojej karierze. Od teraz, po utworzeniu konta, twórcy będą mogli samodzielnie zarządzać wyglądem swojego profilu TIDAL, a także uzyskać wcześniejszy dostęp do najnowszych produktów i zasobów stworzonych z myślą o artystach.

Benefity dla artystów

W projekcie nie chodzi tylko o tradycyjne wsparcie muzyków – TIDAL RISING ma przede wszystkim wzmocnić ich pozycję ekonomiczną, aby mogli się rozwijać, prosperować w branży i budować swoją karierę. Benefitami mają być dla nich bezpośrednie wsparcie finansowe, spersonalizowane wsparcie marketingowe wydawnictw, możliwość udziału w TIDAL Artist Summit w Nowym Jorku, warsztaty edukacyjne, dotyczące budowania kariery, webinary i szkolenia, pozycjonowanie na playlistach i okładkach oraz produkcja oryginalnych filmów dokumentalnych z udziałem artystów.

Wyróżnieni polscy artyści

W polskiej odsłonie projektu, wśród pierwszych wyróżnionych artystów znaleźli się: Dominika Płonka, Afekty (Basia Siciarek i Helena Pyłka), Kajetan Wolas i Asster. Ta pierwsza to jeden z ostatnich, najmocniejszych debiutów polskiej sceny alternatywnej, Afekty to z kolei duet czerpiący z takich gatunków jak folk, acoustic pop czy indie. Kajetan Wolas pracuje natomiast nad pierwszą płytą – robi to wraz z Magierą oraz szeregiem topowych producentów i songwriterów – między innymi z Kubą Karasiem, MajLo, Miodem z Jamal czy Patrickiem The Pan. Warto wsponieć też o pochodzącym z łodzi Assterze – reprezentancie polskiej sceny rapowej. Jest jednym z najszybciej rozwijających się newcomerów, szturmem przebijający się na scenę mainstreamową.

21 Savage i Megan Thee Stallion

Polska to drugi kraj, w którym wprowadzono TIDAL RISING. Do absolwentów wyłonionych w amerykańskiej edycji programu, należą: 21 Savage, który udokumentował swoją pierwszą trasę koncertową z TIDAL; duet Chloe x Halle, który pojawił się w serialu mającym na celu nawiązanie kontaktu z fanami; oraz Megan Thee Stallion, którą TIDAL wspierał dzięki kontaktom branżowym oraz organizacji występów, zanim artystka podpisała kontrakt z wytwórnią płytową.

Wśród pierwszych wyróżnionych artystów znaleźli się: Dominika Płonka, Basia Siciarek i Helena Pyłka, czyli duet pod nazwą Afekty, Kajetan Wolas oraz Asster. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Skoncentrować się […]

Obserwuj nas na instagramie:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →