Teraz w Luwrze możesz poczuć się jak na planie „Apesh*t”. Muzeum stworzyło do tego specjalny przewodnik!


14 lipca 2018

Podziel się newsem:

Zwiedzaj Luwr jak Beyonce i Jay Z!

Najnowszy teledysk Państwa The Carters zrobił ostatnio niezłe zamieszanie. Konserwatywni amatorzy „sztuki wysokiej”, dla których przepaść między klasykami, a popem jest sprawą oczywistą, byli oburzeni wykorzystaniem arcydzieł naszej zachodniej kultury w mainstreamowym klipie gwiazd shołbizu. Ale oczywiście fani Beyonce i Jay’a Z docenili nietypowy klip, w którym para pozuje na tle największych dzieł sztuki wszech czasów.

Luwr postanowił więc wykorzystać tę globalną reklamę i nawiązując do klipu stworzył specjalną trasę wycieczkową. W trakcie 90-minutowego spaceru każdy zwiedzający dowie się szczegółów o wszystkich 17 pracach, które pojawiły się w Apesh*t. Taka forma zwiedzania ma nakłonić młodych ludzi do odwiedzenia muzeum.

Na razie audioprzewodnik można wypożyczyć jedynie w języku francuskim, ale w niedługim czasie mają powstać również inne wersje językowe. To co, zwiedzalibyście?

Zwiedzaj Luwr jak Beyonce i Jay Z! Najnowszy teledysk Państwa The Carters zrobił ostatnio niezłe zamieszanie. Konserwatywni amatorzy „sztuki wysokiej”, dla których przepaść między klasykami, a popem jest sprawą oczywistą, byli oburzeni wykorzystaniem arcydzieł naszej zachodniej kultury w mainstreamowym klipie gwiazd shołbizu. Ale oczywiście fani Beyonce i Jay’a Z docenili nietypowy klip, w którym para […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku: