wikicommons

Stephen Hawking: Ludzkość w tym tysiącleciu zmiecie z Ziemi katastrofa


17 listopada 2016

Podziel się newsem:

Wybitny uczony Stephen Hawking uważa, że pora się zastanowić nad tym, jak uciec z naszej planety.

Stephen Hawking prognozuje, że nie uda nam się przeżyć kolejnych 1000 lat na planecie Ziemia. 74-letni naukowiec uważa, że pora zacząć się rozglądać za innymi opcjami, intensyfikując badania nad podróżą międzyplanetarną.

Podczas debaty oksfordzkiej Hawking mówił do przedstawicieli świata nauki o szeregu zagrożeń dla mieszkańców Ziemi, w tym o nagłej wojnie nuklearnej, globalnym ociepleniu i genetycznie zmodyfikowanych wirusach. “Patrzcie w niebo, a nie pod nogi. Postarajcie się zrozumieć, dlaczego wszechświat istnieje. Bądźcie ciekawi i nie ustawajcie” – wskazywał kierunek badań nad dalszą eksploracją kosmosu.

giphy

Hawking prognozuje, że w ciągu najbliższych 100 lat nie uda nam się skolonizować Marsa, dlatego zanim znajdziemy schronienie na innej planecie, powinniśmy być “bardzo ostrożni na Ziemi”.

“Większość zagrożeń, które pojawiają się przed nami, są wynikiem rozwoju nauki i technologii. Nie zatrzymamy postępu, ani go nie odwrócimy, więc musimy dostrzec zagrożenia i kontrolować je. Jestem optymistą, wierzę, że możemy” – mówił Hawking, trochę bardziej optymistycznie, jeszcze w styczniu.

źródło: NOIZZ, Radio Times

Sprawdź także:
Rok 2016 walnął nas między oczy. Jak przetrwać trudne czasy?

Wybitny uczony Stephen Hawking uważa, że pora się zastanowić nad tym, jak uciec z naszej planety. Stephen Hawking prognozuje, że nie uda nam się przeżyć kolejnych 1000 lat na planecie Ziemia. 74-letni naukowiec uważa, że pora zacząć się rozglądać za innymi opcjami, intensyfikując badania nad podróżą międzyplanetarną. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których […]


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →