Stary kiosk na poznańskiej Śródce zamieniono w… galerię sztuki! W Ośrodku panuje wyjątkowy mikroklimat.

Ania Hofman
18 marca 2018

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Wszystko za sprawą nowej wystawy zatytułowanej "Dżungla strefy umiarkowanej".

Co można zrobić ze starego, opuszczonego kiosku? Prawdziwą galerię sztuki prezentującą „nienachalne eksponaty niebanalnych twórców.” Taka właśnie jest idea nowej artystycznej miejscówki w Poznaniu nazwanej po prostu – Ośrodek, która powstała w opustoszałym blaszaku, który przed metamorfozą „straszył” w samym środku Śródki. ;)

17 marca otwarto tam drugą wystawę w ramach działalności Ośrodka – projekt „Dżungla strefy umiarkowanej” autorstwa Katarzyny Wąsowskiej i Franciszki Kujawskiej. Artystki w niewielkiej przestrzeni zrobiły naprawdę wyjątkowy mikroklimat, tworząc w niewielkiej przestrzeni prawdziwe tropiki.

Do środka Ośrodka na Śródce można dostać się codziennie od godz. 12 do 20. Tropikalny klimat w strefie umiarkowanej stworzony przez artystki będzie można podziwiać przez najbliższe dwa miesiące. Wcześniej w Ośrodku można było podziwiać prace poznańskiej fotografki Marianny Prange na wystawie Wczas.

Wpadajcie zobaczyć „Dżunglę strefy umiarkowanej”. W Ośrodku jest naprawdę dobry, artystyczny i niebanalny (mikro)klimacik. ;)

 

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: