Spotify podsumowuje 10 lat swojej działalności!


11 października 2018

Obserwuj nas na instagramie:

Przez ostatnią dekadę serwis zrewolucjonizował słuchanie muzyki w sieci!

Aż trudno uwierzyć, że słuchamy swojej ulubionej muzy na Spotify już od 10 lat! W październiku 2008 roku szwedzki serwis powstał jako legalna i lepsza alternatywa dla piractwa – gwarantująca sprawiedliwe wynagrodzenie dla artystów za ich pracę, która jednocześnie kształtuje sposób w jaki słuchamy i udostępniamy muzykę za pośrednictwem streamingu.

Od tego czasu odkrywanie i szerowanie muzyki zyskało zupełnie nowy wymiar. Spotify jest obecnie największym muzycznym serwisem streamingowym na świecie, ale najwyższym priorytetem wciąż pozostaje łączenie artystów z ich fanami oraz wspieranie twórców, z takim samym entuzjazmem i zaangażowaniem, jak dziesięć lat temu.

W ciągu ostatniej dekady Spotify opanowało 65 krajów, w których 180 milionów użytkowników miesięcznie regularnie korzysta z serwisu. Od początku istnienia szwedzka firma wypłaciła twórcom ponad 10 miliardów euro z tytułu praw autorskich. Fani muzyki na całym świecie mogą cieszyć się biblioteką zawierającą obecnie ponad 40 milionów utworów i podcastów oraz ponad 3 miliardy playlist stworzonych przez nich samych.

Kto w ciągu ostatniej dekady rządził w serwisie? Zobaczcie infografikę podsumowującą ostatnie 10 lat Spotify!

Spotify z okazji dziesięciolecia zsumowało też czas, jaki użytkownicy poświęcili łącznie na słuchanie muzyki. Suma jest naprawdę imponująca – 16 858 080 lat!!! WOW – niezła robota!
Aby uczcić tę ważną rocznicę, serwis stworzył listy najczęściej odtwarzanych artystów i piosenek oraz najważniejszych wydarzeń i osiągnięć ostatnich 10-ciu lat. Odpalamy urodzinową playlistę Spotify i wspominamy! :)

Przez ostatnią dekadę serwis zrewolucjonizował słuchanie muzyki w sieci! Aż trudno uwierzyć, że słuchamy swojej ulubionej muzy na Spotify już od 10 lat! W październiku 2008 roku szwedzki serwis powstał jako legalna i lepsza alternatywa dla piractwa – gwarantująca sprawiedliwe wynagrodzenie dla artystów za ich pracę, która jednocześnie kształtuje sposób w jaki słuchamy i udostępniamy muzykę za […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →