Sokół, donGURALesko i Vienio opowiadają o polskich blokowiskach w nowym serialu!


10 kwietnia 2018

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Blok to 6-odcinkowy serial o życiu i dorastaniu na osiedlu z wielkiej płyty.

W jaki sposób polski hip hop rodził się na polskich blokowiskach? Jak wyglądało codzienne życie raperów, za czasów, kiedy byli po prostu „ziomkami z dzielni”? Jak architektura wielkiej płyty wpływała na polską muzykę, sztukę, życie codzienne?

Na te pytania będzie odpowiadać Tomasz Knittel w swoim serialu „Blok”, a pomagać mu w tym będą tacy artyści, jak Sokół, Vienio, donGURALESko, Muniek Staszczyk i Robert Brylewski!

Każdy odcinek „Bloku” będzie opowiadał o innej dziedzinie kultury i życia, na którą wpłynęła rzeczywistość polskich blokowisk. Będzie więc epizod o sztuce, architekturze, generacjach, filmie i oczywiście… muzyce!

Pierwszy odcinek serialu o polskich blokowiskach zostanie wyemitowany w najbliższy poniedziałek, 16 kwietnia o godz. 20:00 na antenie TVP Kultura, ale podobno serial ma niebawem również pojawić się w sieci.

Blok to 6-odcinkowy serial o życiu i dorastaniu na osiedlu z wielkiej płyty. W jaki sposób polski hip hop rodził się na polskich blokowiskach? Jak wyglądało codzienne życie raperów, za czasów, kiedy byli po prostu „ziomkami z dzielni”? Jak architektura wielkiej płyty wpływała na polską muzykę, sztukę, życie codzienne? Na te pytania będzie odpowiadać Tomasz Knittel […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: