Puść trochę kasy… z dymkiem. Komiksowe miejscówki w Warszawie


04 sierpnia 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Subiektywny przegląd komiksowych sklepów, które warto odwiedzić w Warszawie tuż po wypłacie.

Wjechała kolejna wypłata, a Ty naprawdę nie wiesz co z nią zrobić. Masz już wszystko, byłeś wszędzie i wszystko widziałeś. Już dawno kupiłeś rzutnik zorzy polarnej, nowy telefon (albo przynajmniej sporo zabuliłeś za nową szybkę), byłeś już na śniadaniu na targu, na markecie w nocy i na tym festiwalu na otwartym powietrzu nad morzem. Było fajnie, jest słabo, nie ma na co wydawać. Na szczęście śpieszymy podpowiedzieć, jak sensownie – i co najważniejsze – niebanalnie odchudzić wakacyjny portfel.

Ale do brzegu – całkiem miło jest wydawać na komiksy. Wystarczy, że poznasz tych kilka komiksowych miejscówek, żeby złapać bakcyla na książki z dymkami. Tylko ostrożnie – pamiętajmy, że dymek, jak to dymek – potrafi uzależnić.

 

Komikslandia (Pasaż Metra Centrum)

Sklepy z komiksami Komikslandia

fot. Komikslandia

Komikslandia – jak sama nazwa podpowiada – to prawdziwy land komiksu. To także najprawdziwszy dinozaur pośród warszawskich (a może nawet i krajowych) miejscówek komiksowych.

Każdy, kto choć raz przechadzał się pasażem usługowym na stacji metra Centrum, na pewno zauważył ten kolorowy przybytek, wystarczająco oryginalnie prezentujący się na tle rozlicznych sklepów z rajstopami czy odżywkami dla pakerów. Funkcjonuje na naszym padole z powodzeniem od 15 lat, a asortyment, cóż, jak Wisła szeroki – od klasyki komiksu, przez nowele graficzne, niszowe polskie wydania, rozmaite zeszyty, mangę, koszulki, gadżety aż po gwiezdnowojenne… żelki.

 

Centrum Komiksu (Al. Niepodległości 148)

Centrum Komiksu nie jest tak bardzo w centrum jak Komikslandia, ale nadal jest to miejscówka, do której każdy (przy odrobinie woli rzecz jasna) może mieć w miarę po drodze. Rzut beretem od stacji metra Pole Mokotowskie, zejście po kilku schodkach w dół i już. Co na miejscu? Na pewno oryginalny klimat – w końcu jesteście prawie w piwnicy. Masa komiksów, nic, tylko wybierać. Bez wątpienia to miejsce, w którym komiks jest w centrum. Uwagi, rzecz jasna.

Yatta.pl – Centrum Popkultury (ul. Hoża 19)

Sklepy z komiksami Centrum Popkultury

fot. Yatta.pl – Centrum Popkultury

Pod koniec maja na ulicy Hożej otworzył się całkiem interesujący twór – Centrum Popkultury. Komiksowe miejsce, w którym manga mangą pogania. Znajdziecie tu totalnie więcej niż tylko coś do czytania. To zapewne mekka dla poszukiwaczy tematycznych kubków, poduszek, piórników, przypinek, koszulek, breloków oraz innych jakże niezbędnych w codziennym życiu artefaktów. Centrum Popkultury prowadzi także działalność komiksowo-kulturalną – co tydzień odbywają się tu panele i warsztaty, na co dzień można obejrzeć wystawy, w planach są także gościnne spotkania z twórcami oraz projekcje okołokomiksowe. To największy w Polsce sklep dla fanów komiksu, mangi i popkultury. Czy największy znaczy najlepszy? Pożyjemy, zobaczymy.

 

Księgarnia Artystyczna Bookoff (ul. Ogrodowa 7)

Sklepy z komiksami bookoff

fot. Bookoff

Bookoff to wspaniała księgarnia z arcystaranną selekcją tytułów. Półki są tam głównie poświęcone sztuce, tak że tym bardziej cieszy, że znalazła się tam także sztuka komiksu, czyli opowiadania obrazem. Wybór komiksów (chociaż może bardziej powieści graficznych) jest skromny, ale jakże cieszy. To miejscówka idealna dla kogoś, kto poszukuje czegoś wyjątkowego na prezent. To także miejsce dla osób, które chciałyby w komfortowych warunkach stracić komiksowe dziewictwo, tylko nie wiedzą z kim, gdzie i jak. Zdecydowanym plusem jest szansa na dokopanie się do wydań anglojęzycznych oraz to, że w Bookoffie możesz po prostu posiedzieć przy kawie i zaczytać się… w swoim nowym komiksie.

zdjęcie główne: Yatta.pl

Sprawdź także:
Asfalt Shop. Więcej niż sklep z płytami

Subiektywny przegląd komiksowych sklepów, które warto odwiedzić w Warszawie tuż po wypłacie. Wjechała kolejna wypłata, a Ty naprawdę nie wiesz co z nią zrobić. Masz już wszystko, byłeś wszędzie i wszystko widziałeś. Już dawno kupiłeś rzutnik zorzy polarnej, nowy telefon (albo przynajmniej sporo zabuliłeś za nową szybkę), byłeś już na śniadaniu na targu, na markecie […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →