źródło: YouTube

Raper Coolio nie żyje. Autor „Gangsta’s Paradise” miał 59 lat


29 września 2022

Podziel się newsem:

Coolio, który był muzyczną legendą lat 90., graną w rozgłośniach radiowych i MTV, zmarł w środowe popołudnie 28 września. Nie ujawniono jeszcze, co było przyczyną śmierci artysty, ale jego manager sugeruje, że mógł być to zawał serca.

Jego talent był darem

Pierwsza informacja o śmierci Coolio pojawiła się w magazynie Rolling Stone. O odejściu rapera, producenta i aktora doniósł manager artysty, Jarez Posey. Coolio rzekomo przebywał u swojego znajomego, który znalazł go nieprzytomnego na podłodze w łazience. Posey utrzymuje, że był to prawdopodobnie zawał serca.

Jesteśmy zasmuceni stratą naszego drogiego przyjaciela i klienta, Coolio, który zmarł dziś po południu. Poruszył świat za pomocą swojego talentu, który był prawdziwym darem. Będzie nam go niesamowicie brakować

– napisał Jarez Posey

Oświadczenie pojawiło się również ze strony wytwórni Trinity Artists International. Cytujemy za Variety:

Dziękujemy każdej osobie na świecie, która słuchała jego muzyki i każdemu, kto odezwał się do nas w związku z jego śmiercią. Niech Coolio i jego rodzina pozostaną w waszych myślach i modlitwach

– napisała Sheila Finegan, menagerka Coolio z ramienia wytwórni.

Artis Leon Ivey Jr., bo tak nazywał się naprawdę Coolio, urodził się w 1963 r. w Compton, w Kalifornii. Pierwszym singlem, który wypuścił pod koniec lat 80., było Watcha Gonna Do. Dało mu to lokalny rozgłos i szansę na rozwijanie swojego talentu, który w pełni objawił się później debiutancką płytą It Takes a Thief, wydaną już w Tommy Boy Records.

Młodzi gniewni

Choć pierwszym hitem Coolio było Fantastic Voyage z debiutu, świat usłyszał o nim tak naprawdę po Gangsta’s Paradise. Utwór pojawił się na ścieżce dźwiękowej kinowego hitu Młodzi gniewni (1995) z Michelle Pfeiffer w roli głównej. Z miejsca stał się przebojem.

Singiel Gangsta’s Paradise w 1995 r. stał się ogromnym hitem, a Coolio tym samym tytułem nazwał swoją kolejną płytę. Album Gangsta’s Paradise zdobył nagrodę Grammy i zawierał inne wielkie hity Coolio: 1, 2, 3, 4 (Sumpin’ New) oraz Too Hot.

Bogata kariera

W następnych latach Coolio wydawał kolejne płyty, stworzył dla stacji Nickelodeon piosenkę do czołówki sitcomu Kenan & Kel, a także zainteresował się gotowaniem. Był m.in. gospodarzem autorskiego internetowego show kulinarnego Cookin’ with Coolio, a także wydał książkę kucharską. Pojawiał się także jako aktor w filmach i serialach – dostrzec go można m.in. w takich tytułach, jak Batman i Robin (1997), Dracula 3000 (2004) czy w telewizyjnym horrorze Red Water (2003). Ostatnim albumem, który nagrał Coolio, ósmym w jego karierze, był wyprodukowany przez niego From the Bottom 2 the Top z 2009 roku.

Coolio, który był muzyczną legendą lat 90., graną w rozgłośniach radiowych i MTV, zmarł w środowe popołudnie 28 września. Nie ujawniono jeszcze, co było przyczyną śmierci artysty, ale jego manager sugeruje, że mógł być to zawał serca. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →