Ragnar Ólafsson odwiedzi Polskę


29 sierpnia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Pochodzący z Islandii Ragnar Ólafsson wraca do Polski. Tym razem artysta zaprezentuje się na sześciu koncertach w czterech różnych miastach. Obok tych występów nie przejdziecie obojętnie.

Ragnar Ólafsson – człowiek orkiestra

Ten islandzki artysta to człowiek o niebywałym zmyśle do eksploracji dźwięków i olbrzymiej twórczej wrażliwości. Ragnar Ólafsson jest kompozytorem oraz multiinstrumentalistą, członkiem-założycielem kilku zespołów, z czego najbardziej znanym jest grupa Árstíðir. Podczas swojej kariery Ólafsson zetknął się niemal ze wszystkimi gatunkami muzycznymi. Jego droga prowadziła od jazzu poprzez muzykę ludową i operową, zahaczył również o rock, pop oraz metal. Ta zaskakująca elastyczność i umiejętność odnalezienia się w tak odległych od siebie stylach zaowocowała wydaniem solowego albumu Urges w 2017 roku – po raz pierwszy pod własnym nazwiskiem.

Ragnar Olafsson - koncert w Poznaniu

Ragnar Ólafsson i skandynawska czułość

Solowa twórczość Ragnara Ólafssona kojarzy się bardzo miękko. Ciepły wokal, niekiedy wzbogacony gardłową chrypą, ciasno otula łagodne akordy. Jego muzyka to nastrój przytulności, ognia trzaskającego w kominku i wieczornych spacerów po zimowej plaży. Ólafsson prezentuje dość minimalistyczny klimat, przegryzający się z folkiem i alt-country. Projekt wyrósł zresztą z idei singer-songwriter i pewnie dlatego wszystkie dźwięki z Urges Ólafssona są tak głęboko intymne, dotykające wręcz do żywego. Artysta szarpie za najwrażliwsze struny i silnie odwołuje się wrażliwości słuchaczy. Subtelność – to słowo chyba najlepiej oddaje, czego można spodziewać się po jego twórczości.

Ragnar Ólafsson – Petals

Ragnar Ólafsson z nowym materiałem

Wszystkich spragnionych twórczości Ólafssona z pewnością ucieszy wieść, że Islandczyk już wkrótce powróci z kolejną płytą, zatytułowaną m.i.s.s. Dotychczas ukazały się trzy single, które ją promują: Southern Nights oraz Needle & Thread oraz najnowszy Message.

Ragnar Olafsson – Message

Ragnar Ólafsson – sześć wyjątkowych koncertów w Polsce

Artysta na początku września zawita do Polski, by promować nową płytę na podczas 6 wyjątkowych koncertów. Sprawdźcie, gdzie i kiedy będzie można go usłyszeć:

Ragnar Ólafsson w Warszawie

Data: 1 września 2020
Miejsce: Karrot
Bilety: 35 zł, Biletomat.pl

Ragnar Ólafsson w Warszawie

Data: 2 września 2020
Miejsce: Karrot
Bilety: 35 zł, Biletomat.pl

Ragnar Ólafsson w Łodzi

Data: 3 września 2020
Miejsce: Wooltura
Bilety: 30 zł, Biletomat.pl

Ragnar Ólafsson w Wrocławiu

Data: 6 września 2020
Miejsce: Stary Klasztor
Bilety: 30 zł, Biletomat.pl

Ragnar Ólafsson w Poznaniu

Data: 7 września 2020
Miejsce: Meskalina, ul. Fredry 7
Bilety: 40 zł, Biletomat.pl

Ragnar Ólafsson w Poznaniu

Data: 8 września 2020
Miejsce: Meskalina, ul. Fredry 7
Bilety: 35 zł, Biletomat.pl

Pochodzący z Islandii Ragnar Ólafsson wraca do Polski. Tym razem artysta zaprezentuje się na sześciu koncertach w czterech różnych miastach. Obok tych występów nie przejdziecie obojętnie. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →