Przyjaźnisz się z ex? To znak, że z Twoją psychą jest coś nie tak!


29 grudnia 2017

Obserwuj nas na instagramie:

Według najnowszych badań skłonności do zostawania w bliskich relacjach z byłymi mają osoby z narcystycznymi i psychopatycznymi skłonnościami.

Przyjaźnisz się z ex? Nie możesz pogodzić się z rozstaniem? To może oznaczać, że jesteś narcyzem lub psychopatą. Naukowcy z Oakland University wzięli pod lupę motywacje osób, które utrzymują kontakty z byłymi partnerami.

W wyniku badań przeprowadzonych przez Justina Mogilskiego i Dr Lisę Welling okazało się, że niekoniecznie kontakty z byłymi utrzymujemy ze względu na sympatię czy sentyment. Według naukowców wiele osób trzyma się z byłymi ze względu na przerośnięte ego lub wyrachowanie.

via GIPHY

Okazuje się, że narcystyczne osoby odczuwają rozstanie jako porażkę, do której nie chcą się przyznać – dlatego utrzymują przyjaźń z ex, choć płomień dawno wygasł. Ci z kolei, którzy mają skłonności psychopatyczne po prostu wykorzystują swoich ex, których znają na wylot, dla własnych celów.

Czyli, podsumowując w skrócie, naukowcy z Oakland sugerują, że jeśli chcesz mieć zdrowy łeb – najlepiej jest odejść, zapomnieć i nigdy nie wracać.

Według najnowszych badań skłonności do zostawania w bliskich relacjach z byłymi mają osoby z narcystycznymi i psychopatycznymi skłonnościami. Przyjaźnisz się z ex? Nie możesz pogodzić się z rozstaniem? To może oznaczać, że jesteś narcyzem lub psychopatą. Naukowcy z Oakland University wzięli pod lupę motywacje osób, które utrzymują kontakty z byłymi partnerami. Zobacz także Co obejrzeć […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →