Prince grał amerykańskie disco polo? Wypowiedź wiceszefowej KRRiT zszokowała internautów.

Ania Hofman
08 stycznia 2018

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Pani Teresa Bochwic na Twitterze zawzięcie broniła serialu Korona Królów oraz współczesnej muzyki ludowej, czyli disco polo. ;)

Zaczęło się całkiem niewinnie… Wiceszefowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na Twitterze wyraziła pozytywną opinię na temat najnowszej produkcji Telewizji Polskiej – serialu Korona Królów przyznając, że choć nie jest to może superprodukcja, to i tak z sukcesem promuje ona polską historię przez wielkie H.

Na to stwierdzenie jeden z internautów odpowiedział ironicznie, że w takim razie powinniśmy też promować polską muzykę utworami disco polo, skoro i tak nie o jakość tu chodzi. ;)

Potem padły słowa, których chyba nikt się nie spodziewał. Wiceszefowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w obronie disco polo porównała hity Sławomira i Boysów do twórczości świętej pamięci Prince’a!

Tak, to wydarzyło się naprawdę i niestety… nic w internetach nie ginie, choć naprawdę wolelibyśmy to odzobaczyć. No comment.

Ale gdyby jednak ktoś chciał się doszukiwać podobieństw między american disco w wykonaniu Prince’a, a naszym rodzimym disco polo – poniżej dla porównania zamieszczamy dwa teledyski – tak, żeby nie było wątpliwości, kto jest kim. :)

 

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: