Powstał eco-friendly Starbucks zbudowany z… kontenerów!


31 października 2018

Obserwuj nas na instagramie:

Strabucks zaprzyjaźnia się z ekologią!

Pamiętacie czasy, kiedy kontenery były używane wyłącznie do przechowywania lub transportu? My też nie. ;)

Dziś tworzy się z nich apartamenty na wodzie, mieszkania w lesie, centra kulturalne. W 2005 roku w Keetwonen w Amsterdamie powstał największy kompleks budynków zbudowanych z kontenerów na świecie.

Nic więc dziwnego, że w regionie Azji i Pacyfiku Starbucks, który ma 30-letnią historię zrównoważonego rozwoju, otworzył swój pierwszy sklep zbudowany właśnie z kontenerów.

Za projekt odpowiada światowej sławy japoński architekt – Kengo Kuma. Eco Starbucks znajduje się w Tajwanie, w malowniczej dzielnicy niedaleko portu. Układ kontenerów przypomina pagodę, czyli wielokondygnacyjną wierzę charakterystyczną dla buddyjskiej architektury sakralnej.

Macie ochotę wypić tam kawę?

Foto STARBUCKS

Foto STARBUCKS

Foto STARBUCKS

Foto STARBUCKS

Strabucks zaprzyjaźnia się z ekologią! Pamiętacie czasy, kiedy kontenery były używane wyłącznie do przechowywania lub transportu? My też nie. ;) Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Dziś tworzy […]

Obserwuj nas na instagramie:


 

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →