Powstaje poznański bunkier sztuki! Stary schron dostanie nowe życie?


20 maja 2017

Obserwuj nas na instagramie:

Przez 25. lat bunkier w środku Poznania stał opuszczony i zapomniany. Teraz ma szansę stać się nowym centrum kultury.

Powstał w 1944 roku na zlecenie funkcjonariuszy III Rzeszy. Kryje w sobie wiele tajemnic, ale ma też ogromy potencjał. Schronem z czasów II wojny światowej, który znajduje się w centrum Poznania na ul. Taczaka, nikt nie interesował się od lat 90. Teraz ma szansę zdobyć nowe życie za sprawą grupy przyjaciół zafascynowanych tym nietypowym miejscem.

Chcemy organizować tam imprezy, koncerty, zwiedzania, wernisaże, wystawy; zależy nam na współpracy z lokalnymi społecznościami i aktywistami. Chcielibyśmy, żeby Schron wtopił się w miasto, jako integralna jego część i stał się jego dumą.

Taką wizję zrewitalizowanego bunkra ma ekipa Schronu. Aby zebrać fundusze na jego remont i dostosowanie go do współczesnych wymogów na portalu Polak Potrafi ruszyła akcja, w której można wesprzeć nową poznańską inicjatywę

W zamian za wsparcie finansowe projektu można otrzymać m.in. znalezione w bunkrze skarby (w tym tajne zeszyty z czasów PRLu), wejściówki na nocne zwiedzanie schronu oraz bilety na Kaskada Festiwal 2017.

 

 

 

Przez 25. lat bunkier w środku Poznania stał opuszczony i zapomniany. Teraz ma szansę stać się nowym centrum kultury. Powstał w 1944 roku na zlecenie funkcjonariuszy III Rzeszy. Kryje w sobie wiele tajemnic, ale ma też ogromy potencjał. Schronem z czasów II wojny światowej, który znajduje się w centrum Poznania na ul. Taczaka, nikt nie […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →