Polski raper oskarżony o handel narkotykami. Hip-hopowe środowisko APELUJE w sprawie!

Ania Hofman
11 grudnia 2017

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Olivierowi R. znanemu jako Bonus RPK grozi do 5 lat więzienia. Polskie hip-hopowe podwórko łączy się w obronie swojego ziomka.

5 grudnia 2017 roku portal TVP.info poinformował o sprawie Oliviera R., znanego fanom hip-hopu jako Bonus RPK. Oskarżonemu o handel narkotykami raperowi grozi do 5 lat więzienia, a prokurator domaga się też 9 tys. zł grzywny i przepadku 450 tys. zł zarobionych rzekomo na handlu narkotykami. 

Cała sprawa bardzo poruszyła hip-hopowe środowisko tym bardziej, że nie ma jednoznacznych dowodów przeciwko raperowi, a sam Bonus RPK twierdzi, że stał się ofiarą pomówienia.

Po pojawieniu się w mediach informacji o oskarżeniu Oliviera R. od razu wstawili się za nim przedstawiciele polskiego hip-hopu (i nie tylko), którzy są oburzeni całą sprawą i wierzą w niewinność Artysty Kombinatora.

Za Bonusem RPK wstawił się m.in. Diox ze składu HIFI, który zwrócił uwagę na to, że zarzuty przeciwko raperowi zostały postawione na podstawie pomówień oraz… tekstów piosenek!

Prokurator aby stworzyć przed sądem podatny grunt na proponowaną karę ponad 5 lat więzienia i ok 500 tys zł przepadku mienia używa jako argumentu… fragmentów wersów z piosenek artysty. Ta sytuacja jest moim zdaniem absurdalna, chora i niedopuszczalna.

Napisał na Facebooku Diox, a cały jego apel możecie przeczytać w poniższym poście.

O tym, że Bonus RPK jest niewinny, przekonany jest również pisarz Jakub Żulczyk, który – podobnie jak Diox – zwrócił uwagę na absurdalność oskarżeń.

Bonus nie jest bandytą, jest raperem i biznesmenem, wszystko co robi, jest w pełni transparentne. (…) Jako dowód przez prokuraturę – co jest szczytem absurdu – w sądzie są przytaczane też jego kawałki. Ludzie, przecież gdyby mnie sądzono po „Ślepnąc” i „Wzgórzu”, wyszedłbym może na 70-te urodziny. (…) Szerujcie, nawet jeśli nie lubicie polskiego hip-hopu bo ta sprawa to niebezpieczny precedens.

Napisał Żulczyk udzielając publicznie poparcia dla Bonusa RPK wzywając do udzielania publicznego poparcia oskarżonemu raperowi.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: