Polska język trudna język? Cudzoziemka zachwyciła się bogactwem… polskich wulgaryzmów!


07 stycznia 2018

Obserwuj nas na instagramie:

Ucząca się języka polskiego użytkowniczka serwisu Reddit stworzyła diagram polskich przekleństw.

Jak wiadomo, polska mowa to jeden z najtrudniejszych języków na świecie, a odmiana liczebników nieraz jest problemem nawet dla rodowitych Polaków z dziada pradziada.

Okazuje się, na nasz ojczysty język, poza kwiecistymi epitetami, jest również wyjątkowo bogaty w wulgaryzmy. Przynajmniej w porównaniu z językiem angielskim. Uwagę na to zwróciła jedna z użytkowniczek serwisu Reddit, która w ramach nauki języka polskiego przygotowała zestawienie… polskich przekleństw!

Za pomocą diagramu Sankeya przedstawiła ona wykres 131 polskich bluzgów w zależności od stopnia wulgarności i pochodzenia słów lub wyrażeń. Patrząc na wykres nie da się ukryć, że w temacie rzucania mięsem nasz naród potrafi być za#$%&cie kreatywny. ;)

 

Ucząca się języka polskiego użytkowniczka serwisu Reddit stworzyła diagram polskich przekleństw. Jak wiadomo, polska mowa to jeden z najtrudniejszych języków na świecie, a odmiana liczebników nieraz jest problemem nawet dla rodowitych Polaków z dziada pradziada. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście […]

Obserwuj nas na instagramie:


 

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →