fot. materiały prasowe

Placebo z emocjonalnym singlem „Happy Birthday In The Sky”


04 marca 2022

Podziel się newsem:

Zespół Placebo zaprezentował ostatni przedpremierowy singiel z nadchodzącej płyty Never Let Me Go.

Ósma płyta Placebo nadchodzi

Placebo już 25 marca wydadzą swój ósmy studyjny album. Never Let Me Go będzie pierwszym tego typu wydawnictwem brytyjskiego zespołu od prawie dziewięciu lat. Ostatnia studyjna płyta z dyskografii Placebo, Loud Like Love, ukazała się we wrześniu 2013 roku.

Never Let Me Go skupi się na analizie i komentarzu kondycji ludzkości, podkreślając zarówno jej zalety, jak i wady. Płyta porusza ważne zagadnienia, takie jak zmiany klimatyczne, ograniczanie swobód obywatelskich, nierówność społeczna czy inwigilacja. Placebo wydali do tej pory trzy utwory z nowej płyty: Beautiful James, Surround By Spies oraz Try Better Next Time. Tracklista i okładka albumu wyglądają następująco:

Palcebo – Never Let Me Go – tracklista

 1. Forever Chemicals
 2. Beautiful James
 3. Hugz
 4. Happy Birthday In The Sky
 5. The Prodigal
 6. Surrounded by Spies
 7. Try Better Next Time
 8. Sad White Reggae
 9. Twin Demons
 10. Chemtrails
 11. This Is What You Wanted
 12. Went Missing
 13. Fix Yourself
Placebo z emocjonalnym singlem „Happy Birthday In The Sky”
okładka płyty Placebo – Never Let Me Go

Ekscentryzm w cenie

O ekscentryzmie Briana Molko przekładającym się na twórczość Placebo wiadomo nie od dziś. Artysta w tekstach już nie raz dawał temu ujście.

Ta piosenka to dla mnie jeden z najboleśniejszych momentów na płycie. „Happy Birthday In The Sky” to wyrażenie, którego używam już od jakiegoś czasu. Kiedy składam życzenia urodzinowe ludziom, których już z nami nie ma, pokazuje to rodzaj smutku, na temat którego potrafimy rozmawiać. Znacie to uczucie straty, desperacji. Jakby część waszego ciała i duszy została niesprawiedliwie oderwana, a wy tylko czekacie i tęsknicie.

– skomentował Molko

Zespół ogłosił także trasę koncertową promującą Never Let Me Go. Placebo przyjadą również do Warszawy. Brytyjczycy zagrają 17 października 2022 roku w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO XXI.

Placebo – Happy Birthday In The Sky, posłuchaj utworu

Zespół Placebo zaprezentował ostatni przedpremierowy singiel z nadchodzącej płyty Never Let Me Go. Zobacz także Eminem po przedawkowaniu narkotyków musiał od nowa nauczyć się rapować Spotify po raz kolejny zdominowane przez Matę Kali w nietypowej odsłonie. Raper z premierą kolejnego singla Ósma płyta Placebo nadchodzi Placebo już 25 marca wydadzą swój ósmy studyjny album. Never […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →