Pixies ogłaszają nowy album i koncert w Poznaniu

Obserwuj nas na instagramie:

Legendarni Pixies wracają z nowym albumem Head Carrier, wypuszczają pierwszy numer oraz ogłaszają trasę, w której nie zabrakło Polski.

To pierwszy pełnoprawny album Pixies od Trompe Le Monde z 1991 roku. W 2014 grupa wydała płytę Indie Cindy, która zbierała materiał z ich wcześniejszych EP-ek.

Head Carrier ukaże się 30 września nakładem Pixiesmusic i Play It Again Sam. Płytę, nagraną przy pomocy producenta Toma Dalgety’ego, promuje utwór “Um Chagga Lagga”. Album powstał podczas pracowitej sześciotygodniowej sesji w studio, w przeciwieństwie do poprzednich płyt Pixies, które nagrywane były w kilka dni.


 

– To był dla nas luksus, móc naprawdę przepracować te utwory, zanim je wypuścimy. W momencie, kiedy zaczęliśmy nagrywać, znaliśmy je już ze wszystkich stron – powiedział perkusista, David Lovering.

Dla polskich fanów grupy, która nagrała tak przełomowe dla alternatywnego rocka albumy jak Doolittle i Surfer Rosa, pewnie jeszcze bardziej ekscytującą wieścią jest trasa koncertowa, którą ogłosił zespół. Wśród miast, w których wystąpią Pixies, znalazł się Poznań. Black Francis i spółka zagrają w Hali Arena 16 listopada. Miejmy więc nadzieję, że krytyczne głosy wobec obecnej formy grupy okażą się przesadzone.

Pixies w Poznaniu

Okładka płyty Head Carrier Pixies

 

Europejska trasa koncertowa Pixies 2016:

11-15 Vienna, Austria – Stadthalle
11-16 Poznan, Poland – HWS Arena
11-17 Prague, Czech Republic – Forum Karlin Hall
11-18 Montreux, Switzerland – Auditorium Stravinski
11-20 Barcelona, Spain – Sant Jordi Club
11-21 Porto, Portugal – Coliseum
11-23 Paris, France – Zenith
11-25 Antwerp, Belgium – Lotto
11-27 Amsterdam, The Netherlands – Heineken Music Hall

zródło: pitchfork.com

Interesują Cię newsy ze świata muzyki? Polub Rytmy.pl na Facebooku

Legendarni Pixies wracają z nowym albumem Head Carrier, wypuszczają pierwszy numer oraz ogłaszają trasę, w której nie zabrakło Polski. To pierwszy pełnoprawny album Pixies od Trompe Le Monde z 1991 roku. W 2014 grupa wydała płytę Indie Cindy, która zbierała materiał z ich wcześniejszych EP-ek. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →