Pierwszy na świecie Wegański Fashion Week już 1 lutego!


29 stycznia 2019

Obserwuj nas na instagramie:

Pierwszy na świecie Vegan Fashion Week debiutuje w Los Angeles 1 lutego, a impreza otwiera się w miejskim Muzeum Historii Naturalnej.

Czterodniowa impreza będzie areną serii pokazów na wybiegach, wystaw, rozmów i paneli poruszających kwestie praw zwierząt, sprawiedliwości społecznej, technologii i intersekcjonalności.

Kurator, francuska stylistka Emmanuelle Rienda, podczas inauguracyjnego Tygodnia Mody Wegańskiej skupi się na temacie “stawić czoła naszemu czasowi” i zbada wyzwania środowiskowe związane ze zmianą klimatu przez pryzmat sztuki, przyrody i nauki. Tydzień Mody Wegańskiej będzie hołdem dla zwierząt i ody do końca eksploatacji zwierząt we wszystkich formach.

Cel?
Według organizatorów, impreza – wspierana przez grupę aktywistów zajmujących się zwierzętami – PETA i organizację non-profit Fashion Revolution – ma na celu zapewnienie projektantom wegańskim prezentującym wegańskie wzornictwo na wybiegu.

Sam organizator Vegan Design Week mówi:

Naszym celem jest wprowadzenie do miasta awangardowej mody wegańskiej, która dotąd była odrzucana, chcemy wzmocnić wegańskich projektantów i pokazać, że bezpłodność jest nowym luksusem i można ją łatwo włączyć do mody.

 

 

Pierwszy na świecie Vegan Fashion Week debiutuje w Los Angeles 1 lutego, a impreza otwiera się w miejskim Muzeum Historii Naturalnej. Czterodniowa impreza będzie areną serii pokazów na wybiegach, wystaw, rozmów i paneli poruszających kwestie praw zwierząt, sprawiedliwości społecznej, technologii i intersekcjonalności. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →