Paul’s Boutique Record Store: nowy sklep z winylami w Krakowie


19 sierpnia 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Pisaliśmy niedawno o warszawskim sklepie z winylami Asfalt Shop. W Krakowie nie chcą być gorsi i otwierają nowy punkt dla tych, co kochają wosk. Poznajcie Paul’s Boutique Record Store.

– Kiedy twoje mieszkanie zamienia się w wielki winylowy megastore, żona codziennie wita kuriera z nowymi przesyłkami, a dzieci – zamiast bawić się klockami LEGO – eksplorują bardzo drogie wydania płyt, muszą najść cię pewne przemyślenia – w ten oto sposób Paweł Twardoń wyjaśnia, dlaczego założenie własnego sklepu z czarnego płytami stało się koniecznością. Razem z imiennikiem Pawłem Niklem oraz współpracownikiem Mateuszem Czajką już 20 sierpnia odpala nowe miejsce na winylowej mapie grodu Kraka – Paul’s Boutique Record Store.

Rynek sklepów z winylami w Krakowie był do tej pory dość skromny – tak przynajmniej uważa nasz rozmówca. Wychodząc temu naprzeciw, przez kilka miesięcy poszukiwał odpowiedniego lokalu na Kazimierzu – założył sobie bowiem, że ich sklep będzie znajdował się w samym centrum miasta. – Obserwując rynek europejski, Kazimierz wydaje się idealnie wpisywać w funkcjonowanie takich miejsc – wyjaśnia.

Pomysł na otworzenie PBRS i przekucie swoich marzeń w biznes pojawił się w głowach Pawłów kilka lat temu, a od dwóch lat już intensywnie pozyskiwali odpowiedni stock na potrzeby sklepu, odwiedzając w tym celu między innymi ogromne giełdy winylowe w Wiedniu i Utrechcie. Druga z wymienionych giełd jest ponoć bezkonkurencyjna. – Odbywa się dwa razy do roku i staramy się tam bywać. W obecnych czasach można mieć wszystko bez wychodzenia z domu, ale żeby dorwać “sztosy””, trzeba być, podróżować, rozmawiać z ludźmi, by potem robić interesy – mówi Twardoń.

Czas ten nie poszedł na marne, bo panowie uzbierali łącznie około czterech tysięcy płyt, które w chwili pisania tego tekstu kończą kategoryzować i wyceniać. Paul’s Boutique Record Store stawia na formułę diggingu i nie zamyka się na żadne gatunki muzyczne, wobec czego – jak przekonuje współwłaściciel – znajdziecie tam płyty od Milesa Davisa po Aphex Twina.

Oferta sklepu skupia się przede wszystkim na albumach używanych i trudno dostępnych pierwszych wydaniach. – Dziś jednak niemal każdy artysta wydaje swoje materiały również na winylu, więc będziemy mieć także nowe płyty – uzupełnia Paweł. Z czasem asortyment będzie rozszerzany o sprzęt audio, gramofony i wzmacniacze, a jesienią ma zostać uruchomiony również sklep internetowy.

Pierwsza okazja, by pogrzebać w winylowych perełkach w samym sercu Krakowa, nadarzy się już w tę sobotę. Tego dnia odbędzie się oficjalne otwarcie Paul’s Boutique Record Store i z tej okazji przyszykowano kilka atrakcji. Primo – digging contest polegający na tym, że wśród kilku tysięcy płyt poukrywane zostaną świetne tytuły w okazyjnych cenach. W zupełnie przyjemnej cenie 6,66 PLN będziecie mogli znaleźć między innymi drugi album Beastie Boys, czyli Paul’s Boutique. Secundo – Kixnare za gramofonami. Start o godzinie dwunastej, adres: Miodowa 4/7.

Jak o zbieraniu winyli mawiał Ostry: to płucze kieszenie jak Milka zęby. Wypłukujcie się zatem na Kazimierzu. Na zdrowie.

Sprawdź także:
Asfalt Shop. Więcej niż sklep z płytami

Pisaliśmy niedawno o warszawskim sklepie z winylami Asfalt Shop. W Krakowie nie chcą być gorsi i otwierają nowy punkt dla tych, co kochają wosk. Poznajcie Paul’s Boutique Record Store. – Kiedy twoje mieszkanie zamienia się w wielki winylowy megastore, żona codziennie wita kuriera z nowymi przesyłkami, a dzieci – zamiast bawić się klockami LEGO – […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →