OMD zagra na dwóch koncertach w Polsce


15 kwietnia 2019

Obserwuj nas na instagramie:

Kultowa grupa pojawi się w naszym kraju w ramach trasy koncertowej z okazji 40-lecia działalności.

Orchestral Manoeuvres In The Dark (OMD) powstało w 1978 roku jako zespół założony przez dwóch nastolatków Andy’ego McCluskey’a i Paula Humphreysa.

Zespół szybko został okrzyknięty pionierem synth popu. Niemal każda ich piosenka, która pojawiała się na muzycznym rynku, stawała się hitem. W latach 80-tych sprzedali ponad 25 milionów egzemplarzy swoich singli i 15 milionów płyt.

Pierwsze dwa albumy zespołu, Orchestral Manoeuvres in the Dark i Organisation, ukazały się w 1980 roku. Szczyt popularności grupa osiągnęła w 1981 roku wraz z wydaniem płyty Architecture & Morality, która zawierała przebojowe single Joan of Arc i Maid of Orleans.

Zespół wielokrotnie grał koncerty w Polsce. Ostatni miał miejsce w 2018 roku w Warszawie.

W ramach jubileuszowej trasy, zespół świętujący swoje 40-lecie pojawi się w naszym kraju dwukrotnie. 3 lutego 2020 roku zagrają w krakowskim Klubie Studio i dzień później w warszawskiej Progresji. Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie BILETOMAT.PL.

Kultowa grupa pojawi się w naszym kraju w ramach trasy koncertowej z okazji 40-lecia działalności. Orchestral Manoeuvres In The Dark (OMD) powstało w 1978 roku jako zespół założony przez dwóch nastolatków Andy’ego McCluskey’a i Paula Humphreysa. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →