Nie żyje Chynna Rogers. Filadelfijska raperka miała 25 lat


09 kwietnia 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Zmarła Chynna Rogers. Amerykańską raperkę młodego pokolenia żegnają między innymi A$AP Rocky i Vince Staples. O śmierci Chynny w oficjalnym oświadczeniu poinformowała jej manager.

in case i die first

Taki tytuł nosi ostatnie wydawnictwo filadelfijskiej raperki i w obecnej sytuacji nabiera ono kompletnie innego znaczenia. in case i die first swoją premierę miało pod koniec ubiegłego roku. Jednak zanim Chynna rozpoczęła muzyczną karierę, zawodowo zajmowała się modelingiem. To właśnie tak udało jej się poznać A$AP Yamsa, człowieka odpowiedzialnego za sukces kolektywu A$AP Mob i takich artystów jak Rocky, czy Ferg.

Na hip-hopową scenę weszła bez ogródek w 2013 roku, z viralowym singlem Selfie, aby rok później, już pod skrzydłami A$AP Mob zaatakować słuchaczy trapowym Glen Coco.

Chynna – Selfie

Chynna – Glen Coco

W swojej dyskografii co prawda nie posiada długogrającego wydawnictwa. Jednak na swoim koncie ma kilka epek i mixtape’ów m.in. I’m Not Here, This Isn’t Happening, music 2 die 2, oraz mixtape Ninety. Tak jak pisałem na początku, 13 grudnia ukazało się jej najnowsze wydawnictwo – in case i die.

Chynna – in case i die – odsłuch

Także w grudniu, miejsce miał pierwszy i niestety ostani koncert Chynny w Polsce. Raperka 5 grudnia dała show w warszawskiej Hydrozagadce.

Uzależnienie od opiatów

Na ten moment oficjalna przyczyna śmierci Chynny nie jest ujawniona. Jednak raperka nie tylko w swoich utworach otwarcie mówiła o swoim uzależnieniu od opiatów. Natomiast mixtape Ninety, w dużej mierze poświęcony był jej walce z uzależnieniem. Krążek ukazał się w dniu jej 22. urodzin, trzy miesiące po odstawieniu używek.

Śmierć Chynny wstrząsnęła środowiskiem hip-hopowym. Raperkę żegnali między innymi A$AP Rocky, który wstawił wymowne zdjęcie na swojego Instagrama, a także Vince Staples, który w poście poświęconym Chynnie napisał:

Nie lubię tego robić, gdy odchodzą moi ludzie, ale myślę, że każdy powinien wiedzieć, że byłaś wyjątkowa. Zbyt wyjątkowa by wyrazić to słowami. Trzymaj się z dala od kłopotów.

Vince Staples

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: