Nie masz planów na wakacje? UE rozdaje 18-latkom darmowe bilety na podróże kolejowe po Europie!


21 maja 2018

Obserwuj nas na instagramie:

Już tego lata w podróż dookoła Starego Kontynentu wyruszy 15 tysięcy szczęśliwców! I to za totalną darmoszkę. :)

To chyba najlepszy prezent na 18-stkę, jaki można sobie wyobrazić! Unia Europejska zatwierdziła projekt, w ramach którego 15 tysięcy młodych ludzi otrzyma bilety kolejowe Interrail, które upoważniają do nielimitowanych podróży pociągami po 30 europejskich krajach!!!

Pierwsza edycja akcji Odkryj UE obejmie około 15 tysięcy 18-latków z całej Europy. Warunki? Po pierwsze – trzeba być obywatelem UE. Po drugie – data 18 urodzin musi przypadać na okres między 2 lipca 2017 (włącznie) a 1 lipca 2018 (włącznie). Po trzecie – podróż musi odbyć się między lipcem a końcem września 2018 roku i nie może trwać dłużej niż 30 dni.

via GIPHY

O bilet będzie można starać się od 12 do 26 czerwca 2018. W zgłoszeniu trzeba będzie podać, jaki zabytek lub miejsce ważne dla dziedzictwa kulturowego chcecie odwiedzić podczas podróży. O darmowe bilety na podróżowanie po Europie będzie też można starać się grupowo (max do 5 osób). Jest więc szansa, że w podróż życia po Europie wybierzecie się całą paczką! Ci, którzy nie załapią się na 1 pulę biletów będą mogli próbować sił w kolejnych edycjach projektu.

Wszelkie szczegóły akcji Odkryj UE znajdziecie od połowy maja na stronie Europejski Portal Młodzieżowy oraz na  Facebooku. Bon voyage! :)

Już tego lata w podróż dookoła Starego Kontynentu wyruszy 15 tysięcy szczęśliwców! I to za totalną darmoszkę. :) To chyba najlepszy prezent na 18-stkę, jaki można sobie wyobrazić! Unia Europejska zatwierdziła projekt, w ramach którego 15 tysięcy młodych ludzi otrzyma bilety kolejowe Interrail, które upoważniają do nielimitowanych podróży pociągami po 30 europejskich krajach!!! Zobacz także Co obejrzeć po […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →