Naukowcy ostrzegają: Instagram może zniszczyć Twoją psychikę!

Obserwuj nas na instagramie:

Brytyjscy badacze sprawdzili wpływ mediów społecznościowych na umysł młodych ludzi. Okazało się, że najbardziej cierpimy zaglądając na Instagram. 

Czy codzienne zaglądanie na “socjalki” może zryć psychikę młodych ludzi? Takie pytanie zadali sobie naukowcy z brytyjskiego The Royal Society for Public Health. W ramach projektu Status of Mind przebadano prawie 1500 osób w wieku od 14 do 23 lat, które regularnie korzystają z takich aplikacji, jak Facebook, Twitter, Instagram czy Snapchat.

Okazało się, że wśród społecznościówek zdrowiu psychicznemu najbardziej zagraża Instagram. Dlaczego? Wyidealizowany świat kreowany i szerowany poprzez aplikację sprawia, że mamy większe problemy ze snem i akceptacją siebie, a współczesny obraz ludzkiego ciała niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. Oczywiście największe spustoszenie Instagram sieje w głowach płci pięknej.

Za najbezpieczniejsze socjalki uznano natomiast Twittera i serwis You Tube, które sprzyjają wymianie i pomagają młodym ludziom tworzyć się w grupy.

 

 

Brytyjscy badacze sprawdzili wpływ mediów społecznościowych na umysł młodych ludzi. Okazało się, że najbardziej cierpimy zaglądając na Instagram.  Czy codzienne zaglądanie na “socjalki” może zryć psychikę młodych ludzi? Takie pytanie zadali sobie naukowcy z brytyjskiego The Royal Society for Public Health. W ramach projektu Status of Mind przebadano prawie 1500 osób w wieku od 14 do […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →