Najlepsi, najbogatsi, najczęściej słuchani – muzyczne podsumowanie 2017 roku!


08 grudnia 2017

Obserwuj nas na instagramie:

Do kogo należał 2017 rok? Sprawdźcie muzyczne podsumowanie 2017 roku. :)

Grudzień to doskonały czas na spojrzenie wstecz i podsumowanie tego, co działo się w muzyce przez ostatnie 12 miesięcy. Z okazji kończącego się roku największe serwisy, jakie jak Spotify czy YouTube zrobiły gwiazdom rachunek popularności.

Kogo w 2017 roku najczęściej słuchało się w Polsce i na świecie? Niekwestionowanym królem 2017 roku w serwisie Spotify okazał się być Ed Sheeran – jego kawałek Shape Of You zdobył rekordową liczbę 1,4 miliarda odtworzeń. Ed Sheeran również triumfował wśród polskich użytkowników Spotify, ale na szczęście zaraz po nim uplasowali się koledzy z lokalnego podwórka – Taco Hemingway i Quebonafide. 

W skrócie 2017 rok na Spotify w PL wyglądał tak:

Najczęściej odpalanym na You Tube teledyskiem był z kolei… Despacito. W tym przypadku paradoksalnie największy sukces stał się jednocześnie – największą porażką 2017 roku. ;) Poza tym na YT internauci umiłowali sobie Eda Sheerana i Bruno Marsa, a wśród polskich artystów popularnością cieszyła się Ania Dąbrowska i Quebonafide. Szczegółowe zestawienie 2017 roku na You Tube znajdziecie TUTAJ. 

Forbes natomiast skoncentrował się na najbardziej kasiastych przedstawicielach muzyki. Okazało się, że w 2017 roku najwięcej hajsów zarobił Diddy (znany wcześniej jako Puff Daddy, P. Diddy oraz Puffy). Po ostatniej trasie koncertowej Bad Boy Family Reunion na jego koncie pojawiło się 130 milionów zielonych. Nieźle wzbogaciła się też Beyonce (ale wiadomo, że ma dużo wydatków w związku z narodzinami bliźniaków) oraz Drake, który rocznie zarabia jedynie 94 miliony dolców.

Oto cała dziesiątka najbogatszych muzyków 2017 roku.

1. Diddy (130 mln $)
2. Beyoncé (105 mln $)
3. Drake (94 mln $)
4. The Weeknd (92 mln $)
5. Coldplay (88 mln $)
6. Guns N’ Roses (84 mln $)
7. Justin Bieber (83.5 mln $)
8. Bruce Springsteen (75 mln $)
9. Adele (69 mln $)
10. Metallica (66.5 mln $)

via GIPHY

Do kogo należał 2017 rok? Sprawdźcie muzyczne podsumowanie 2017 roku. :) Grudzień to doskonały czas na spojrzenie wstecz i podsumowanie tego, co działo się w muzyce przez ostatnie 12 miesięcy. Z okazji kończącego się roku największe serwisy, jakie jak Spotify czy YouTube zrobiły gwiazdom rachunek popularności. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →