Materiały prasowe

Nie żyje Louie Anderson. Amerykański komik miał 68 lat


21 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Louie Anderson, znany choćby z kultowego serialu animowanego Świat według Ludwiczka, odszedł 21 stycznia 2022 roku.

Louis Anderson nie żyje

Ostatnie dni przyniosły nam niepokojące informacje o stanie zdrowia amerykańskiego komika i aktora. Zagraniczne media pisały o tym, że Louie Anderson trafił do szpitala w Las Vegas, a przyczyną hospitalizacji był chłoniak. Trzy dni po tym wydarzeniu świat obiegła informacja o śmierci popularnego twórcy, który 24 marca skończyłby 69 lat.

Dorobek artystyczny

Urodzony w 1953 roku Saint Paul w Minnesocie Louie Anderson był człowiekiem wielu profesji, rozpoznawalnym na całym świecie. Zadebiutował w 1984 roku jako komik w The Tonight Show.

Dużą popularność – również w naszym kraju – przyniosła mu nie tylko charakterystyczna rola w filmie Książę w Nowym Jorku z 1988 roku, ale także serial animowany Świat według Ludwiczka, który miał swoją premierę w Stanach Zjednoczonych w 1994 roku, a w polskiej telewizji pojawił się pięć lat później. Produkcja, która doczekała się Emmy, opowiadała o dzieciństwie bohatera tego tekstu.

Szczególnie widzom zza oceanu zapadła w pamięć rola Christine Baskets, którą odgrywał przez w serialu Baskets. To za nią został w 2016 roku uhonorowany nagrodą Emmy. Oprócz tego miał także na koncie cztery książki oraz prowadzenie amerykańskiego odpowiednika Familiady. Jego ostatnim występem filmowym pozostaje udział w sequelu wspomnianego Księcia, który pojawił się w 2021 roku.

Louie Anderson – pierwszy występ

Louie Anderson, znany choćby z kultowego serialu animowanego Świat według Ludwiczka, odszedł 21 stycznia 2022 roku. Louis Anderson nie żyje Ostatnie dni przyniosły nam niepokojące informacje o stanie zdrowia amerykańskiego komika i aktora. Zagraniczne media pisały o tym, że Louie Anderson trafił do szpitala w Las Vegas, a przyczyną hospitalizacji był chłoniak. Trzy dni po […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →