Lekarze z Montrealu przepisują sztukę… na receptę!


22 listopada 2018

Obserwuj nas na instagramie:

Na świecie testuje się kolejne formy arteterapii.

Muzeum Sztuk Pięknych w Montrealu i stowarzyszenie tamtejszych lekarzy rozpoczęło nowy projekt pilotażowy, w ramach którego pacjenci mogą się leczyć wśród obrazów, rzeźb i wystaw. ALE HECA!

Projekt, pierwszy tego rodzaju, służy do rozwiązywania różnych problemów związanych z fizycznym i psychicznym zdrowiem. W trakcie rocznego projektu pilotażowego lekarze mogą przydzielać do 50 muzealnych recept. Każda recepta pozwala na wejście dla dwóch osób dorosłych i dwójki dzieci (w wieku 17 lat i młodszych).

Na stronie MMFA możemy przeczytać:

Program Presses Museum MMFA to nowe narzędzie do leczenia, dzięki któremu wizyty w muzeach są dostępne dla tysięcy pacjentów cierpiących z powodu różnych problemów fizycznych i psychicznych.

Ten bezpłatny wstęp do muzeum, który jest przyjaznym miejscem, relaksującym, daje chwilę wytchnienia i szansę na wzmocnienie więzi z bliskimi przyczynia się do dobrego samopoczucia pacjenta i jego powrotu do zdrowia.

Na świecie testuje się kolejne formy arteterapii. Muzeum Sztuk Pięknych w Montrealu i stowarzyszenie tamtejszych lekarzy rozpoczęło nowy projekt pilotażowy, w ramach którego pacjenci mogą się leczyć wśród obrazów, rzeźb i wystaw. ALE HECA! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →