Lana Del Ray oskarżona o plagiat. Ukradła kawałek Radiohead?


08 stycznia 2018

Obserwuj nas na instagramie:

Zespół Thoma Yorke’a złożył pozew przeciwko wokalistce.

Kawałek Get Free Lany Del Ray to plagiat utworu Creep? Tak uważają członkowie grupy Radiohead, którzy wnieśli do sądu sprawę o naruszenie praw autorskich, żądając jednocześnie 100% wpływów z tantiem – poinformował portal The Guardian.

Choć rzeczywiście Get Free do złudzenia przypomina kultowy kawałek Radiohead, Lana Del Ray nie przyznaje się ani do plagiatu, ani nawet do inspiracji utworem Creep. Choć porównując obie piosenki trudno w to uwierzyć…

O tym, jak było naprawdę i komu należą się pieniądze zadecyduje sędzia. Radiohead nie poszło bowiem na ugodę z wokalistką, w ramach której prawnicy Lany Del Ray proponowali brytyjskiemu zespołowi 40% udział zyskach.

Co ciekawe, również w sprawie kawałka Creep Radiohead w latach 90. spotkało się w sądzie z twórcami utworu The Air That I Breathe grupy The Hollies – tym razem w roli oskarżonych. Albert Hammond i Mike Hazlewood, którzy skomponowali kawałek z 1972 roku wygrali sprawę o prawa autorskie i oficjalnie zostali współtwórcami hitu Radiohead, przejmując część wpływów z tantiem. Jak widać w dzisiejszych czasach naprawdę trudno o coś ORYGINALNEGO. ;)

Zespół Thoma Yorke’a złożył pozew przeciwko wokalistce. Kawałek Get Free Lany Del Ray to plagiat utworu Creep? Tak uważają członkowie grupy Radiohead, którzy wnieśli do sądu sprawę o naruszenie praw autorskich, żądając jednocześnie 100% wpływów z tantiem – poinformował portal The Guardian. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →