Koniec ery brokatu? Naukowcy ostrzegają – jest toksyczny!

Ania Hofman
07 grudnia 2017

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Dziś ciężko sobie bez niego wyobrazić życie - w końcu dodaje mu magii i glamouru. My go kochamy. Niestety naukowcy bardzo go nie lubią. 

Kosmetyki, makijaż, sztuka, ciuchy, imprezy… Wszechobecny brokat stał się tegorocznym trendem ku uciesze wszystkich miłośników klimatu disco i jednorożców.

Mood #glitter #lips

Post udostępniony przez Antonio Funaro (@antoniofunaroph)

Niestety niedługo brokatowe szaleństwo może zostać ukrócone przez… naukowców, którzy uważają, że złote drobinki to po prostu samo zło.

via GIPHY

Komu taki błyszczący pyłek może zaszkodzić? Jak czytamy na stronie BBC, całemu środowisku i ostatecznie… nam samym. Otóż zmywany z powiek i włosów brokat trafia do oceanów, gdzie staje się przysmakiem ryb i innych wodnych stworzeń. Błyszczące drobinki wyglądają bowiem bardzo apetycznie, ale to przecież nic innego niż – plastik!

Dlatego naukowcy domagają się zakazu sprzedaży brokatu! Tak, możliwe, że niedługo sztuczne złoto będzie można kupić jedynie na czarnym rynku. ;) Krajem, który jako pierwszy posłuchał rad specjalistów od ochrony środowiska, jest Wielka Brytania, która od przyszłego roku wycofuje ze sprzedaży wszelkie kosmetyczne płyny i mazidła z magicznymi drobinkami.

Smuteczek, ale z drugiej strony – jeszcze trochę i nasza planeta zaczęłaby wyglądać jak dyskotekowa kula. ;)

via GIPHY

 

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: