Kinomural – ściany kamienic we Wrocławiu ponownie ożyją obrazami


16 września 2020

Podziel się newsem:

W sobotę 19 września, podczas drugiej edycji Kinomuralu, na ścianach 5 wrocławskich kamienic wyświetlane będą ruchome murale. Swoje prace zaprezentuje 49 artystów z 16 krajów.

Reklama

Ruchome murale na wrocławskich kamienicach – 19 września rusza 2. edycja Kinomuralu

Podczas drugiej edycji Kinomuralu na 5 ścianach kamienic wrocławskiego Nadodrza zobaczymy prawie 90 prac. Będą to filmy poklatkowe, rysunkowe i medytacyjne, dzieła abstrakcyjne, eksperymentalne i fabularne. Po raz pierwszy wyświetlone zostaną także animacje 3D.

W tym roku pokażemy pełen przekrój przez różne rodzaje animacji, które rozbudzą najbardziej uśpioną wyobraźnię. Raz będzie to gra kolorem i kształtem, innym razem animacja 3D, którą wyświetlimy po raz pierwszy. Wrażenie trójwymiarowości sprawi, że będziemy dosłownie „pochłonięci przez ścianę”, przeniesiemy się na chwilę do innego świata

Piotr Bartos, dyrektor artystyczny Kinomuralu

Sytuacja epidemiczna zweryfikowała nasze plany, ale na szczęście dzięki Miastu Wrocław uda się w tym roku zorganizować wspaniały wieczór z projekcjami nie z tej ziemi. W sobotę, 19 września, spotykamy się po raz drugi na wrocławskim Nadodrzu. Przepiękne, naznaczone historią, kamienice Nadodrza dają doskonałe możliwości projekcyjne. Chcemy podarować ludziom naprawdę dużo frajdy. Wszyscy potrzebujemy przeżyć, które odczarują – choć na chwilę – trudną rzeczywistość epidemiczną

Bartek Bartos, jeden z pomysłodawców Kinomuralu
kinomural
fot. Aleksandra Macewicz

Ruchome murale zaprezentują twórcy z całego globu – od USA i Kanady, przez Meksyk, Wenezuelę, Chiny, Koreę Południową i Japonię, po artystów z krajów europejskich, takich jak Francja, Włochy, Finlandia, Niemcy, Węgry, Szwajcaria, Białoruś, Ukraina czy Polska.

Swoje prace zaprezentują także młodzi twórcy z dwóch uczelni artystycznych – Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz amerykańskiej School of the Art Institute of Chicago. W tym roku w programie znalazła się nowa sekcja – tuż po zmroku na ścianach kamienic pojawi się Dobranocka, czyli ruchome murale dla najmłodszych. Organizatorzy szykują jeszcze jedną niespodziankę w ramach wydarzeń specjalnych.

kinomural
fot. Aleksandra Macewicz
Kinomural
fot. Piotr Bartos

Pomysłodawcami przedsięwzięcia są Bartek, Agata i Piotr Bartos. Ruchome murale będą wyświetlane na podwórkach wrocławskiego Nadodrza przy ulicy Paulińskiej i Rydygiera w godzinach 19:30-22:00.

kinomural

zdjęcie główne: fot. Piotr Bartos

W sobotę 19 września, podczas drugiej edycji Kinomuralu, na ścianach 5 wrocławskich kamienic wyświetlane będą ruchome murale. Swoje prace zaprezentuje 49 artystów z 16 krajów. Ruchome murale na wrocławskich kamienicach – 19 września rusza 2. edycja Kinomuralu Podczas drugiej edycji Kinomuralu na 5 ścianach kamienic wrocławskiego Nadodrza zobaczymy prawie 90 prac. Będą to filmy poklatkowe, […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.