Plenerowe seanse w Warszawie w długi weekend


11 sierpnia 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Jeśli w długi weekend zostajecie w Warszawie lub może właśnie do niej przyjeżdżacie, to dobra okazja, żeby zajrzeć do jednego z wielu kin plenerowych działających w stolicy. Polecamy najciekawsze pokazy.

Letnie Kino Plenerowe w Wesołej: Reguła milczenia

Kino plenerowe Warszawa

12 sierpnia, godz. 21, OSP Saska Kępa (1. Praskiego Pułku 31)
reż. Robert Redford, USA 2013

Jim Grant (Robert Redford) jest wdowcem i samotnym ojcem. W latach młodzieńczych był aktywistą studenckiej organizacji Weather Underground, a za swoje czyny z tamtego buntowniczego okresu, nadal jest poszukiwany przez prawo. Ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości od ponad trzydziestu lat, udając adwokata Albany. Jednak pewnego feralnego dnia Ben Shepard (Shia LaBeouf), agresywny młody reporter, może przyczynić się do odkrycia jego prawdziwej tożsamości.

 

Kino Pod Minogą: Cafe Pod Minogą

Kino plenerowe Warszawa

12 sierpnia, godz. 21, Chmielna 21
reż. Bronisław Brok, Polska 1959

Komedia na podstawie książki Stefana “Wiecha” Wiecheckiego opowiadająca o wojennych losach Warszawiaków ze Starówki na przestrzeni 6 lat, począwszy od roku 1939. Jej bohaterami są m.in. jowialny właściciel wyszynku III kategorii, cwani taksówkarze próbujący zarobić na wszystkim (a przede wszystkim na okupantach), Murzyn ukrywający się w przebraniu wdowy oraz wielki skarb w willi przy Alei Róż.

 

Kino Perła: Nóż w wodzie

Kino plenerowe Warszawa

12 sierpnia, godz. 21, Przystań Park Skaryszewski, al. Zieleniecka 2
reż. Roman Polański, Polska 1962

Dziennikarz Andrzej (Leon Niemczyk) i jego atrakcyjna żona Krystyna (Jolanta Umecka) wyjeżdżają na jednodniowy rejs jachtem. Po drodze nad jezioro zabierają młodego autostopowicza (Zygmunt Malanowicz), a następnie zapraszają go na jacht. Na wodzie dochodzi do rywalizacji między mężczyznami w zakresie siły, intelektu i poglądów życiowych. Andrzej preferujący dostatnie, łatwe mieszczańskie życie konfrontuje się z młodym idealistą i buntownikiem.

 

Kino Letnie Jazdów vol. 6: Purple Rain

Kino plenerowe Warszawa

13 sierpnia, godz. 21.30, Park między Instytutem Teatralnym a CSW, Jazdów 1
reż. Albert Magnoli, USA 1984

Kwintesencja ejtisowego kiczu spotyka się tu z legendą zmarłego niedawno Prince’a. Młody i utalentowany muzyk pnie się po szczeblach kariery zepsutego show biznesu, po drodze raniąc siebie, innych oraz łamiąc serce niepokornej piosenkarce. Pewne rzeczy, np. sposób ukazywania kobiet w filmie, na szczęście się zestarzały, inne, jak tytułowa piosenka, ku naszej uciesze – nie.

 

Kino Perła: Crash: Niebezpieczne pożądanie

Kino plenerowe Warszawa

13 sierpnia, godz. 21.15, Przystań Park Skaryszewski, al. Zieleniecka 2
reż. David Cronenberg, USA 1996

James Ballard powoduje wypadek samochodowy, dzięki któremu nawiązuje romans z atrakcyjną i tajemniczą Helen i wkracza w szokujący świat ludzi ogarniętych obsesją wypadków samochodowych. James odkrywa, że niebezpieczeństwo, zapach skóry, metalu i palonej gumy mają w sobie coś perwersyjnie erotycznego.

 

RKS Okęcie: Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął

Kino plenerowe Warszawa

13 sierpnia, godz. 21.15, RKS Okęcie, Radarowa 1
reż. Felix Herngren, Szwecja 2013

Bohaterem filmu jest Allan Karlsson – ekspert od dynamitu, który po osiągnięciu 100 lat ucieka z domu starców, by rozpocząć od nowa swoje życie. Podczas, gdy personel przygotuje dla niego wielkie przyjęcie urodzinowe, Allan wyskakuje przez okno i ucieka z ośrodka.

 

Plażowa: W drodze do Jah

Kino plenerowe Warszawa

14 sierpnia, godz. 21, Plażowa, Wybrzeże Szczecińskie 1
reż. Noël Dernesch i Moritz Springer, Niemcy 2013

Podróż na Jamajkę. Film W drodze do Jah pokazuje kraj pełen magii i kontrastów. W tej podróży, oprócz muzyków – Gentlemana i Albarosie, towarzyszy nam również profesor Carolyn Cooper, analizująca polityczną i kulturalną sytuację na Jamajce, Jack Radics, odkrywający zaskakującą prawdę o reggae, jak również jamajska wokalistka Terry Lynn, pokazująca codzienne życie na ulicach gett w Kingston. Jak się okazuje muzyka jest na Jamajce sposobem walki z przemocą, seksizmem i biedą, a ruch Rastafarian to coś więcej niż tylko wiara.

 

Kino Po Zachodzie Słońca: Slow West

Kino plenerowe Warszawa

14 sierpnia, godz. 21, Pomost 511 bulwar Flotylli Wiślanej
reż. John Maclean, UK/Nowa Zeladnia 2015

Naiwny młodzieniec, wyjęty spod prawa wędrowiec, szajka bandytów i poszukiwana za morderstwo dziewczyna. Brzmi banalnie? Na pewno, a jeśli dodać do tego scenerię zasiedlanej przez imigrantów Ameryki, może wiać nudą. A jednak Slow West nie bez powodu zbiera kolejne nagrody (najlepszy film festiwalu Transatlantyk według publiczności, najlepszy dramat zagraniczny na festiwalu Sundance) i nominacje (Europejskiej Nagrody Filmowej dla Johna Macleana jako odkrycia roku oraz nominacja BIFA), dosłownie podbijając serca widzów.

 

Muzyczno-Filmowe Lato Na Dziedzińcu: Berlin Calling

Kino plenerowe Warszawa

14 sierpnia, godz. 21.30, Nowy Świat 6/12
reż. Hannes Stöhr, Niemcy 2008

Klubowe nocne życie w Berlinie pokazane w rytmie 100000 uderzeń na minutę. DJ Ickarus (w tej roli Paul Kalkbrenner i jednocześnie autor ścieżki dźwiękowej do filmu) wraz ze swoją menadżerką i dziewczyną Mathilde (Rita Lengyel) bierze udział w tournée występując w klubach, a jednocześnie przygotowuje się do wydania muzycznego albumu. Mathilde coraz gorzej znosi jego nałóg. Gdy Ickarus przedawkuje i znajdzie się w szpitalu psychiatrycznym, kobieta szuka pocieszenia u dawnej kochanki. Dzień ukończenia albumu oddala się.

 

Plan Filmowy: High Rise

Kino plenerowe Warszawa

14 sierpnia, godz. 21.30, Plac Zabaw, bulwar B. Grzymały-Siedleckiego

reż. Ben Wheatley, Wielka Brytania 2015

Doktor Laing wprowadza się do luksusowego apartamentowca. Pełen przepychu, zakrapianych imprez i szalonych orgii raj szybko zmienia się w prawdziwe piekło, a do uporządkowanego świata wkracza chaos, bezprawie i przemoc.

Sprawdź także:
WTF movies – 10 filmów dla osób znudzonych grzecznym kinem

Jeśli w długi weekend zostajecie w Warszawie lub może właśnie do niej przyjeżdżacie, to dobra okazja, żeby zajrzeć do jednego z wielu kin plenerowych działających w stolicy. Polecamy najciekawsze pokazy. Letnie Kino Plenerowe w Wesołej: Reguła milczenia Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →