King Krule prezentuje teledysk i datę premiery nowej płyty


14 stycznia 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Zgodnie z naszymi domysłami, King Krule powraca w 2020 roku z nowym materiałem. Archy Marshall przedstawił pierwszy singiel z płyty, której premiera zapowiedziana została na luty tego roku.

King Krule. Powrót Króla już za miesiąc

Archy Marshall, jeden z najbardziej nietuzinkowych brytyjskich artystów ostatnich lat, przerwał milczenie. Od wydania w 2017 roku doskonale przyjętego albumu The Ooz, 25-latek nie pokusił się o podzielenie się choćby jednym nagraniem. King Krule postanowił narobić apetytu słuchaczom i wrócić do nich dopiero z gotową, długogrającą płytą. Man Alive!, bo tak zatytułowany będzie czwarty album w dorobku Marshalla, ukaże się już za miesiąc. Premierę zaplanowano na 21 lutego. Płyta ukaże się nakładem XL Recordings.

King Krule. Tak brzmi i wygląda nowy singiel

By zaostrzyć apetyt, Marshall podzielił się pierwszym singlem promującym wydawnictwo. Jest nim numer (Don’t Let The Dragon) Draag On, do którego zaprezentowany został teledysk.

Kawałek w doskonały sposób wpisuje się w dotychczasową stylistykę twórczości King Krule’a. Numer z powodzeniem mógłby znaleźć się na poprzednim krążku artysty. Niespieszne tempo, duszny klimat oraz ślimaczący się melo-rap Marshalla to znaki rozpoznawcze najbardziej znanego spośród jego projektów.

Warto przypomnieć, iż Brytyjczyk w przeszłości tworzył pod mnóstwem innych aliasów. Prócz różnicy wizerunkowej, pozostałe wcielenia Marshalla niosły za sobą zmiany także w warstwie dźwiękowej. Wystarczy posłuchać materiałów nagranych przez Brytyjczyka jako Zoo Kid, Edgar the Beatmaker, Edgar the Breathtaker czy The Return of Pimp Shrimp.

King Krule. Nowy album – szczegóły premiery

Jak już wiadomo, nowa płyta zawierać będzie utwory, które znalazły się w krótkometrażowym filmie Hey World. Współautorem filmu jest sam Archy Marshall. Reżyserią zajęła się Charlotte Patmore.

Jednym z numerów, które pojawiły się w filmie, a które trafią także na nową płytę King Krule’a, jest wymieniony wyżej (Don’t Let The Dragon) Draag On.

Obraz Hey World można obejrzeć na YouTube.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, następca The Ooz pojawi się 21 lutego nakładem tej samej wytwórni, XL Recordings. Brytyjska oficyna wydała wszystkie dotychczasowe albumy King Krule’a.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: