kadr z filmu „Kiler”

„Kiler”, „Poranek Kojota” i „Psy” ocenzurowane w telewizji


17 marca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Kino Polska TV ocenzuruje filmy na swoich kanałach telewizyjnych. Przekleństwa zostaną wyciszone m.in. w Kilerze czy Poranku Kojota. Jest to pokłosie kary otrzymanej od KRRiT.

KRRiT z krucjatą

Wyobrażacie sobie, jak brzmiałyby kultowe cytaty filmowe pozbawione wulgaryzmów? KRRiT najwyraźniej umie to zrobić i już niedługo pokaże nam swoją wizję. Kino Polska TV, mające w swojej ofercie takie kanały jak Stopklatka, Zoom TV czy właśnie Kino Polska, regularnie emitowało na swoich kanałach klasyczne polskie filmy, m.in. Kilera, Poranek Kojota czy Psy. To ten ostatni film przysporzył grupie Kino Polska TV problemów. Pod koniec 2022 szef KRRiT nałożył na nią karę 20 tysięcy złotych grzywny za błędne jego zdaniem oznaczenie filmu, który jest przeznaczony dla widzów pełnoletnich, a nie szesnastoletnich, jak uznało Kino Polska. Emisja filmu przeznaczonego dla dorosłych przed godziną 22:00 poskutkowała złamaniem przepisów.

„Kiler”, „Poranek Kojota” i „Psy” ocenzurowane w telewizji
kadr z filmu „Kiler”

Cenzurowane klasyki

W związku z karą Kino Polska rozpoczęło cenzurowanie wulgaryzmów w emitowanych filmach. Zaczęli oczywiście od Psów, natomiast podobny los spotkał Poranek Kojota, Kilera czy Straszny film, emitowane przed godziną 22:00 w celu dotarcia do większej liczby telewidzów. Biuro prasowe nadawcy w rozmowie z portalem „Wirtualne Media” stwierdziło, że dzięki tej decyzji produkcje mogły dotrzeć do szerszej publiczności. A wy jak uważacie, cenzurowanie tych filmów ma sens?

Trailer filmu Kiler

Powrót Kilera?

W zeszłym roku, podczas jednego z wywiadów, Cezary Pazura został zapytany o dalsze losy serii Kiler. Aktor zdradził, że jest szansa na powstanie trzeciej części przygód Jurka Kilera. Film nie miałby jednak zostać utrzymany w tonie komediowym. Cezary Pazura chciał, żeby „Jurek Kiler został twardzielem”. Mimo wyraźnej deklaracji aktora, nie ma pewności, że Kiler 3 powstanie, tym bardziej że minął już ponad rok od tamtej rozmowy. 

Kino Polska TV ocenzuruje filmy na swoich kanałach telewizyjnych. Przekleństwa zostaną wyciszone m.in. w Kilerze czy Poranku Kojota. Jest to pokłosie kary otrzymanej od KRRiT. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →