Kichasz i psikasz na wiosnę? Naukowcy wytypowali najlepszego drinka dla alergików!


22 maja 2018

Obserwuj nas na instagramie:

Brytyjscy eksperci z Asthma UK doradzają, co zapakować do piknikowego kosza, by uniknąć opuchniętych oczu i kataru siennego.

Uwielbiacie outdoorowe imprezki, ale wszelkie pyłki z wiosennych kwiatków powodują u was niemiłe dolegliwości? Okazuje się, że niewinna butelka piwa lub lampka wina w sezonie wiosenno-letnim może nasilać alergiczne objawy.

via GIPHY

Wszystko za sprawą wysokiego poziomu histaminy (która nasila alergiczne reakcje) oraz siarczynów, które same są potencjalnymi alergenami. Najwięcej tych szkodliwych dla uczuleniowców składników jest w piwie, czerwonym winie, cydrze oraz… szampanie!

Czym zatem raczyć się pod chmurką, by uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości? Według specjalistów z Asthma UK idealnym drinkiem dla każdego alergika jest gin i tonik oraz czysta wódka z sokiem cytrynowym i wodą mineralną. Te trunki nie tylko nie nasilą alergicznych objawów, ale również należą do najmniej kalorycznych napojów wyskokowych, dzięki czemu pomogą zachować beach body. ;)

via GIPHY

Brytyjscy eksperci z Asthma UK doradzają, co zapakować do piknikowego kosza, by uniknąć opuchniętych oczu i kataru siennego. Uwielbiacie outdoorowe imprezki, ale wszelkie pyłki z wiosennych kwiatków powodują u was niemiłe dolegliwości? Okazuje się, że niewinna butelka piwa lub lampka wina w sezonie wiosenno-letnim może nasilać alergiczne objawy. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →