Kevin Smith skończył pisać scenariusz do „Clerks 3”


18 stycznia 2021

Podziel się newsem:

Kevin Smith potwierdził, że udało mu się doprowadzić do końca prace nad pierwszą wersją scenariusza do trzeciej części przygód Dantego i Randala.

Reklama

Powstanie 3 część filmu Clerks

Twórca kultowej komedii Clerks zaprezentował pierwsze strony skryptu swoim fanom. Potwierdzają one to, co podejrzewali od dawno widzowie – głównymi bohaterami filmu ponownie będą Dante, Randal, Elias, Becky, Jay i Cichy Bob. W postacie te wcielą się wszyscy aktorzy, których widzieliśmy w pierwszej i drugiej odsłonie serii.

Zacząłem pisać scenariusz filmu Clerks 3 28 grudnia zeszłego roku i właśnie skończyłem liczący 101 stron jego pierwszy draft. Ale pisanie nie zaczyna się wraz z wciśnięciem klawiszy. Film gotował się w mojej głowie od dawna. Kiedy więc w końcu usiadłem do przekładania wieloletnich marzeń w słowa, wszystko poszło już gładko. Wymyślone New Jersey było ciekawszym miejscem do odwiedzenia niż dzisiejszy świat. Napisałem, co miałem do napisania i teraz oddaję scenariusz w ręce zaufanych osób, oczekując na ich opinie

podsumował prace nad scenariuszem Smith

Smith od jakiegoś czasu powtarzał, że trzecia część serii została zainspirowana atakiem serca, który przeżył w 2018 roku. Na razie nie wiadomo, jednak, kiedy Clerks III trafi do kin. Najbardziej prawdopodobna data to rok 2022.

Pierwszy film z serii Clerks – Sprzedawcy powstał w 1994 roku. Kevin Smith zrealizował go za jedyne 27 tyś. dolarów. Film stał się wielkim hitem, dzięki czemu reżyser i zarazem scenarzysta zarobił na nim ponad 3 mln dolarów. Druga część dzieła, która ukazała się w 2006 roku, zarobiła natomiast 27 milionów dolarów, przy budżecie wynoszącym 5 milionów.

Kevin Smith potwierdził, że udało mu się doprowadzić do końca prace nad pierwszą wersją scenariusza do trzeciej części przygód Dantego i Randala. Powstanie 3 część filmu Clerks Twórca kultowej komedii Clerks zaprezentował pierwsze strony skryptu swoim fanom. Potwierdzają one to, co podejrzewali od dawno widzowie – głównymi bohaterami filmu ponownie będą Dante, Randal, Elias, Becky, […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.