fot. Denis Cherkashin, unsplash.com

Jakich emoji używamy najczęściej?

Obserwuj nas na instagramie:

Emoji to nieodłączny element komunikacji w Internecie. Które emotki są najczęściej używane w Polsce i na świecie? Sprawdźcie.

Za pomocą emoji możemy wyrazić niemal wszystko. Przedstawiają one różne wyrazy twarzy, jedzenie, zwierzęta, symbole i nie tylko, a ich liczba stale rośnie. Doczekały się one nawet filmu animowanego, który miał swoją premierę w 2017 roku. Emotki używane są przez nas codziennie, ale z których korzystamy w komunikacji najczęściej?

Których emoji używamy najczęściej?

Twórcy strony Crossover-Solver, pomagającej w rozwiązywaniu krzyżówek, sprawdzili na Twitterze, które emoji są najpopularniejsze w poszczególnych państwach na świecie. Analizie poddano 9 milionów postów, a dane były zbierane w ciągu ostatnich dwóch tygodni lutego 2022 roku.

Słowa to nasza specjalność w Crossword-Solver, więc chcieliśmy dowiedzieć się więcej o tej rozwijającej się formie komunikacji, która w ogóle nie używa słów. Przeanalizowaliśmy tweety z geotagami z każdego kraju na świecie, aby zobaczyć, które emotikony są najczęściej używane w różnych miejscach. Stworzyliśmy mapy naszych wyników… ponieważ czasami pomaga to zwizualizować, co próbujesz powiedzieć.

– czytamy w artykule opublikowanym przez Crossword-Solver

Najpopularniejszą emotką okazała się twarz płacząca ze śmiechu, zajmując pierwsze miejsce w 75 państwach. Na drugim miejscu znalazło się natomiast czerwone serce.

najczęściej używane emoji na świecie
źródło: Crossword-Solver

W Europie, oprócz 😂 i ❤️, w wielu państwach najczęściej używa się flagi narodowej. Wyjątkiem jest Polska, gdzie najczęściej publikowaną emotką jest flaga Ukrainy, co jest oczywiście wyrazem solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami.

Z pełnym artykułem Crossover-Solver możecie zapoznać się pod tym linkiem.

A których emoji Wy używacie najczęściej?

Emoji to nieodłączny element komunikacji w Internecie. Które emotki są najczęściej używane w Polsce i na świecie? Sprawdźcie. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Za pomocą emoji możemy […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →