Jak przygotować wigilie ZERO WASTE? Oto nasz poradnik.


20 grudnia 2018

Obserwuj nas na instagramie:

Mamy dla Was rady jak przygotować wigilię bez odpadów.

W te święta dobrze będzie ograniczyć do minimum ilości produkowanych przez nas śmieci. Oto nasz poradnik, jak zorganizować Święta Zero Waste i bez wyrzutów sumienia rozpocząć 2019 rok. :D

  1. Co za dużo to nie zdrowo. Nie kupuj niezbędnych rzeczy. Do sklepu koniecznie wybierz się z listą, kupuj to, co niezbędne. Przed zakupami upewnij się, czy może nie macie danej rzeczy ukrytej gdzieś głęboko w szafie.

2. Wykorzystaj resztki. ;) Nie wyrzucaj ciasta, które zostało. Rozdaj jedzenie, gdy rodzina będzie wyjeżdżać po świętach. Możesz też część zamrozić!

3. Improwizuj. Wiele pozostałości ze świątecznego stołu można wykorzystać do stworzenia nowych potraw.

4. Nic na siłę. Kupując prezenty wybadaj, co dana osoba chciałaby od nas dostać i przede wszystkim CZEGO POTRZEBUJE. Nie kupuj kolejnej śmiesznej figurki z Mikołajem, może lepszy będzie… piling do ciała.

Mamy dla Was rady jak przygotować wigilię bez odpadów. W te święta dobrze będzie ograniczyć do minimum ilości produkowanych przez nas śmieci. Oto nasz poradnik, jak zorganizować Święta Zero Waste i bez wyrzutów sumienia rozpocząć 2019 rok. :D Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →